"Yra galvojančių, kad slaugytojai nesugeba įtakoti sveikatos apsaugos politikos bei dalyvauti sveikatos reformų procesuose. Visame pasaulyje pripažįstama, kad slaugytojai – lygiaverčiai gydytojų partneriai, itin svarbi medicinos sistemos grandis. Dirbant kartu, vienoje Nacionalinėje slaugytojų organizacijoje, galime keisti slaugos profesiją norima kryptimi, priešintis prieštaringiems darbdavių, politikų, Vyriausybės pareigūnų sprendimams bei siekti socialinės gerovės, t. y. geresnių darbo sąlygų, didesnio atlyginimo“, - sakė konferencijos organizatoriai.
Pasak jų, sveikatos sistemos visame pasaulyje patiria vis daugiau iššūkių, susiduria su didėjančiomis sveikatos priežiūros paslaugų apimtimis ir finansiniais suvaržymais, kurie riboja paslaugų potencialą, sveikatos sektoriaus pažangą bei darbo resursus. Slaugytojų resursų mažėjimas, darbo krūvių didėjimas, saugios ir kokybiškos aplinkos nebuvimas neužtikrina kokybiškos pacientų priežiūros ir skatina slaugytojų migraciją.
Lietuvoje iš viso yra apie 40 tūkst. slaugytojų, tačiau itin daug jų ėmigruoja į užsienį. Pasak LSSO atstovų, slaugytojams būtina užtikrinti tinkamas darbo sąlygas, kad bent kiek būtų įmanoma sustabdyti į užsienį sotesnio gyvenimo išvykstančius slaugytojus.
Konferencija vyks penktadienį nuo 11 val. Klaipėdos universiteto "Aula Magna“ auditorijų korpuse (Herkaus Manto 84).
Rašyti komentarą