Į devintąjį Konrado gimtadienį vandens parke susirinkę berniuko draugai turėjo mėgautis ne jo mamos ar močiutės gamintu tortu, o tokį, kokį galėjo užsisakyti iš bet kurios įmonės. Gimtadienį sūnui organizavusi mama Loreta sprendimą drausti į viešąsias maitinimo vietas atsinešti savo tortą ar kitą patiekalą vertina dvejopai.
„Aš vertinu dvejopai. Neigiamai todėl, kad aš negaliu pasirinkti specifinio torto vaiko gimtadieniui, kada jis turi tam tikrus pageidavimus: su tam tikrų herojų atvaizdais, ar tam tikros formos, pavyzdžiui, krepšinio kamuolio. Niekas negali užtikrinti, kad būtent tokį tortą gausiu. Vertinu teigiamai todėl, kad paslaugos teikėjas prisiima atsakomybę už galimus apsinuodijimus“, – sako mama Loreta Budrevičiūtė.
Tačiau, pašnekovės teigimu, ji mielai naudotųsi galimybe sūnaus gimtadienio proga jam pagaminti ar užsakyti tokį tortą, kokio jis norėtų.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovų teigimu, dažniausiai žmonės maistu viešojo maitinimo įstaigose apsinuodija būtent tuomet, kai į renginius, gimtadienius atsineša savo norimus konditerijos ar kulinarijos gaminius.
„Pavyzdžiui, kai vasaros metu Biržuose ar Kaune nusiperkame tortą, o pobūvis Vilniuje ar kur kitur, ir mes vežamės tortą mašinoje – tai labai rizikinga, nes pažeidžiamos laikymo sąlygos, labai greitai dauginasi bakterijos. Tuomet įvyksta ligų protrūkiai“, – aiškina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja Aušra Išarienė.
Specialistės teigimu, jeigu konkreti viešojo maitinimo įstaiga negali pagaminti torto, jį galima užsakyti iš konditerijos įmonės ir paprašyti, kad jį tinkamomis sąlygomis pristatytų į kavinę. Tokiu atveju visa atsakomybė tenka galutiniam paslaugos tiekėjui.
Maitinimo verslo atstovų teigimu, ir iki šiol dažnai kavinės ar restoranai drausdavo atsinešti savo gaminius, o naujasis sprendimas tik padės sumažinti apsinuodijimu maistu skaičių.
Maisto ir veterinarijos atstovės A. Išarienės teigimu, naujojo įsakymo išimtys netaikomos niekam: net į vestuves, jeigu jos rengiamos kavinėje, nuo šiol nebebus galima atsinešti, pavyzdžiui, vestuvių apeigine duona vadinamo svočios karvojaus. Tuo metu gyventojai baiminasi, kad nuo šiol rengti šventes kavinėse bus brangiau.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teigimu, apsinuodijimu maistu dėl maisto tvarkymo įmonių veiklos, kasmet vis mažėja: nuo 24 atvejų 2007 metais iki 14 pernai.
Rašyti komentarą