Ar ožkos pienas tikrai gydo?..

Ar ožkos pienas tikrai gydo?..

(1)

Klaipėdos universitete vykusioje mokslinėje konferencijoje apie sveiką gyvenseną klausytojų susidomėjimo sulaukė jonaviškės Vytautės Matusevičienės, didžiausio šalyje ožkų pieno gamybos ir perdirbimo ūkio, turinčio dar ir ekologinio ūkio sertifikatą, savininkės pranešimas apie ožkų pieno įtaką sveikatai. Pasak V. Matusevičienės, latvių mokslininkų neseniai atlikti ožkų pieno tyrimai atskleidė dar daugiau gydomųjų pieno savybių.

Ožkos pienas tinka alergiškiems žmonėms, nes jo sudėtyje nėra tų kazeino dalelių, kurios gali sukelti organizmo jautrumą pieno baltymams. Šį pieną patariama gerti sergant egzema, bronchų astma, migrena, kolitu, skrandžio opa, kepenų, tulžies ligomis, esant vidurių užkietėjimui. V. Matusevičienė teigė, jog geriant ožkų pieną ir kartu valgant putpelių kiaušinius nepaparastai greit galima atgauti jėgas po sunkesnių operacijų, ligų.

Mokslininkai nustatė, jog net 80 proc. kūdikių gimsta jau su užprogramuota alergija karvės pienui. Mat ant stalo patenkantis karvės pienas yra daugiau ar mažiau užterštas inhibitorinėmis medžiagomis (gyvuliui duotų antibiotikų pasekmė), sukeliančiomis alergiją. Ožkų pienas turi daugiau vitaminų ir mineralinių medžiagų negu karvių pienas, jis lengviau virškinamas, todėl ypač tinka kūdikių maistui.

Gydomųjų savybių turi ir sūris

Ne ką mažiau negu ožkos pienas žmogaus skrandžiui naudingas ir sūris. Ir ne tik skrandžiui. Sūryje esantis metioninas ir cholinas reikalingas profilaktikai prieš kepenų ligas. Didelis kiekis metionino padeda iš organizmo pašalinti cholesteriną, o tai jau aterosklerozės profilaktika.

Ožkos sūrį patariama valgyti sutrikus inkstų funkcijai, sergant hipertonine liga, tiems, kam reikia daugiau mineralinių medžiagų: nėščioms, maitinančioms moterims, vaikams ir paaugliams. Tik gaila, kad mūsuose lietuviško ožkų sūrio dar sunku gauti. Importinio parduotuvėse yra, tačiau jis labai brangus.

Nežino, kas yra gripas

Jonaviškių Matusevičių šeima ožkomis susidomėjo prieš ketverius metus. "Senelis, sirgęs skrandžio opa, pradėjo gerti ožkų pieną. Kai jo sveikata pasitaisė, ėmėme patys auginti ožkas. Ir, aišku, visa šeima ėmėme gerti ožkų pieną. Užtat nežinome dabar, kas yra gripas. Teko girdėti daug atsiliepimų, kaip ožkos pienas padėjo pagerinti sveikatą.
Alergiškas vaikas, 2-3 savaites girdytas pieneliu, jau ramiai miegojo naktimis, žymiai pagerėjo bronchine astma sirgusios 70 m. moters savijauta ir t.t. Augant pieno paklausai, vis didinome ožkų bandą. Dabar turime jų visą šimtą", - apie netradicinio šeimyninio verslo pradžią papasakojo V. Matusevičienė. Šiuo metu individuali įmonė "Vysūreta" yra vienintelė Lietuvoje ožkų pieno gamybos ir perdirbimo įmonė, turinti ekologinės produkcijos sertifikatą. Pasak V. Matusevičienės, per mėnesį perdirbama 1 tona ožkų pieno, vasarą - po dvi tonas. Gaminamas pasterizuotas pienas, sūris, brindza.

"Daugelis žmonių nemėgsta ožkos pieno dėl specifinio kvapo. Bet mūsų fermos ožkų pienas savo kvapu visai nesiskiria nuo karvės pieno, kadangi tinkamai ožkas prižiūrime ir šeriame, griežtai laikomės visų sanitarijos reikalavimų. Tad aktualiausia problema - pakeisti žmonių požiūrį į ožkos pieną. Priklausome ožkų augintojų asociacijai, kuri dar nėra gavusi nei vieno vartotojų skundo dėl prastos produktų kokybės".

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder