Populiariausių senjorų pomėgių penketuke - anūkų priežiūra ir vaikščiojimas šiaurietiškomis lazdomis
Viename socialinių tinklų atlikta apklausa rodo, kad aktyvūs, veiklūs senjorai paneigia visus stereotipus apie senatvę. Pasiteiravus visuomenės, ar jų seneliai gyvena aktyviai ir ar turi kokį nors pomėgį, paaiškėjo, kad 63 proc. senjorų propaguoja aktyvų gyvenimo būdą ir turi net kelis mėgstamus užsiėmimus nuo kojinių mezgimo, siuvimo, darbo sode, iki vaikščiojimo šiaurietiškomis lazdomis ar net keliavimo po kalnus.
Apklausomos duomenimis, populiariausių senjorų užsiėmimų penketuke yra darbai sode; rankdarbiai (mezgimas, siuvimas); knygų skaitymas; anūkų priežiūra; vaikščiojimas šiaurietiškomis lazdomis.
Šiaurietiško vaikščiojimo lazdomis instruktorius Valdemaras Chmielevskis sako, kad daugiau nei pusė jo mokinių yra būtent pagyvenę žmonės, kurie renkasi aktyvų gyvenimo būdą.
Anot trenerio, senatvėje aktyvi veikla yra labai svarbi, reikia, kad raumenys judėtų ir senjorai neužsisėdėtų namuose. „Kiekvieną dieną pro savo langą stebiu, kaip 80 metų senukas pėsčiomis apeina nemažą dalį rajono, kuriame gyvenu. Patikėkite manimi, niekas net nepasakytų, kad jam tiek metų“, - pasakoja vyras.
Dažnai senyvo amžiaus žmonės skundžiasi sąnarių ir širdies ligomis. Apklausą inicijavusio vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad reikėtų kiekvieną dieną bent truputį pasivaikščioti. Dėl to gerėja viso organizmo savijauta ir nuotaika.
Farmacininkei antrina ir šiaurietiško vaikščiojimo lazdomis instruktorius bei priduria, kad būnant gryname ore smegenys gauna daugiau deguonies, vyksta cheminės reakcijos, išsiskiria laimės ir džiaugsmo hormonai.
Pasak specialistų, ypač naudinga pasivaikščioti prieš miegą, kad nekankintų nemiga. „Pradžioje pakanka vaikščioti 30-40 minučių, o per minutę derėtų nueiti 60-70 žingsnių. Jei kūnas ir organizmas reikalauja, kiek vėliau pasivaikščiojimus galima ilginti iki valandos ar dviejų“, - rekomenduoja vaistininkė.
Rašyti komentarą