Vingio gatvės 13-ojo namo gyventojai, matyt, neapsikentę krūvos nuorūkų, prie laiptinės įrengė peleninę. Tačiau atsirado ir tokiu poelgiu pasipiktinusių - toje pačioje laiptinėje gyvenanti ponia Irena "Vakarų ekspreso" klausė, ar prieš metus į namą atsikraustę kaimynai gali taip elgtis. Pasak jos, per trisdešimt šiame name jos pragyventų metų nieko panašaus nebuvo.
Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė sako, kad, remiantis miesto Tarybos patvirtintomis viešosios tvarkos taisyklėmis, kai kuriose viešose vietose rūkymas yra ribojamas, tačiau daugiabučių kiemuose to daryti nėra draudžiama.
"Rūkyti daugiabučio namo viduje, kitaip tariant, bendro naudojimo patalpose, draudžiama, už tai numatyta administracinė atsakomybė. Tačiau jei rūkoma lauke, konstatuoti pažeidimui nėra pagrindo. Net nežinau, kaip galima blogai vertinti tuos, kurie rūko lauke ir dar įsirengia peleninę", - situaciją komentavo K. Vintilaitė.
Psichologės psichoterapeutės Vilmos Mažeikienės nuomone, šiuo metu labai daug žmonių nepatenkinti savo gyvenimu, ekonomine padėtimi, dėl to neadekvačiai reaguoja į kitų žmonių poelgius, į teigiamus pokyčius.
"Ypač vyresnio amžiaus žmonės pikti dėl prasto gyvenimo, gal neturi su kuo pasikalbėti. Jie dėl savo asmeninių problemų "išsikrauna" ant kitų - kai tai neliečia artimųjų, jie ir piktesni, aršesni. Lietuvoje taip pat nėra daug tolerancijos kitokiems žmonėms, užsienyje žmonės kitaip reaguoja į naujoves, tad pas mus situacijų, kai vieni kaimynai pyksta ant kitų dėl tokių dalykų, kaip įrengta peleninė ar lojantis šunelis, - labai daug. Žmonėms reikėtų pažiūrėti į savo gyvenimą, suprasti, dėl ko jie pyksta", - aiškino psichologė.
Rašyti komentarą