Apskritojo stalo dalyviai, jausdami atsakomybę už mūsų valstybės dabartį ir ateitį, karštai diskutavo apie tai, kaip atskirti tikrus pabėgėlius nuo ekonominių migrantų, taip pat nuo galimų teroristų, kurie skirtingais būdais bando pasislėpti nuo tarptautinės teisėsaugos. Aktyviai ieškota sprendimų, kaip padėti pabėgėliams adaptuotis šalyse, kuriose vyrauja visiškai kita kultūra bei kalba. Susitikimo dalyviai diskutavo, kaip paprasti žmonės gali padėti valstybei spręsti kylančias ar kilsiančias problemas.
Nors dauguma dalyvių sutiko su nuomone, kad Lietuva artimiausiu metu vargu ar sulauks didelio migrantų ar pabėgėlių antplūdžio, kokį patyrė kitos Europos Sąjungos šalys, vis tiek reiktų būti pasiruošusiems. O tai reiškia, kad labai naudinga būtų parengti mūsų visuomenės švietimo programą apie pagrindines pabėgėlių kultūrines ir religines tradicijas. Reikalinga parengti pabėgėlių užimtumo ir adaptavimo mūsų visuomenėje programas su galimybe suteikti kvalifikaciją ar įgyti profesiją. Bendrijų nariai savo ruožtu yra pasiruošę palaikyti protingas ir efektyvias priemones, kurios padėtų išvengti konfliktų tarp pabėgėlių ir Lietuvos gyventojų.
Renginio dalyviai susitarė, kad bendrija "Dostlug" ir toliau turėtų organizuoti tokias apskritojo stalo diskusijas aktualiomis mūsų visuomenei temomis.
"Dostlug" vadovauja klaipėdietis Fuadas Ibragimovas. Jos nariai yra ne tik etniniai azerbaidžaniečiai, tačiau ir kiti Klaipėdos gyventojai, besidomintys Azerbaidžano kultūra, menu ir tradicijomis. Visi jie gyvena Lietuvoje po keliasdešimt metų, kalba lietuviškai ir integravosi į šalies gyvenimą.
Bendrijos "Dostlug" informacija
Rašyti komentarą