Apklausa: Lietuvoje vasarą žadama vengti gydymo įstaigų, viešojo transporto ir svečių

Apklausa: Lietuvoje vasarą žadama vengti gydymo įstaigų, viešojo transporto ir svečių

Tris mėnesius trukęs karantinas pagaliau baigtas, bet koronaviruso COVID-19 pandemijos pažymėta vasara šiemet tikrai bus kitokia, rodo apklausa. Nors žmonės pasiilgę veiklų gamtoje ir bendravimo, tačiau nemaža dalis žada toliau laikytis atstumo ir vengti tokių karštųjų taškų, kaip sveikatos įstaigos ar viešasis transportas.

Reprezentatyvios „Spinter tyrimų“ apklausos duomenimis, koronaviruso grėsmė niekaip nepakeis kas penkto, arba 22 proc. gyventojų elgesio šią vasarą. Tačiau didžioji apklaustųjų dalis vardino ne po vieną laukiantį pokytį. Didžiausia, arba 36 proc. gyventojų dalis vengs be ypatingo reikalo vykti į sveikatos įstaigas, 29 proc. rečiau priims svečius, o 27 proc. – rečiau patys lankysis pas gimines, draugus, kaimynus, 23 proc. rečiau važiuos viešuoju transportu.

Daugiau laisvės, daugiau iššūkių

Apklausą inicijavusios draudimo bendrovės BTA Asmens draudimo produktų vadovas Ronaldas Grizickas atkreipia dėmesį, kad numatoma pakankamai stipri disciplina šalinantis kitų žmonių nebūtinai turės tik šviesiąją pusę.

„Tikėtina, kad šoktelės aktyvių laisvalaikio praleidimo formų populiarumas: atokesni pasivaikščiojimai gamtoje, judėjimas paspirtukais, dviračiais, keturračiais. Asmeniniais mini pramogų parkais gali virsti nuosavi kiemai su batutais, sūpynėmis, laipynėmis bei baseinais. Įvertinkite savo sveikatos būklę ir fizinį pasiruošimą ilgoms trasoms, erkių pavojų. Prieš sėdant ant dviračio ar stojant ant paspirtuko vertėtų pasirūpinti tokiomis apsaugos priemonėmis kaip šalmai, rankų ir kojų apsaugos. Net ir ilsintis savame kieme būtina tai daryti saugiai, ypač atidžiai prižiūrėti dūkstančius vaikus“, – pataria jis.

Pasak eksperto, šiltuoju metų laiku padaugėja smulkių traumų, minkštųjų audinių sumušimų, lūžių, šie metai – nebus išimtis.

Karštieji taškai

Sveikatos įstaigos tarp visų „karštųjų taškų“ labiausiai išsiskiria visose be išimties amžiaus grupėse, o labiausiai įsibaiminę vyresni asmenys, kuriems daugiau nei 56-eri. Čia medicinos įstaigų pasiruošę vengti net 41 proc. apklaustųjų. Tokie rezultatai ekspertams kelia nerimą.

Draudikai pataria objektyviai vertinti savo sveikatos būklę ir pasirūpinti profesionalia pagalba laiku, neužleisti ir neignoruoti negalavimų bei traumų.

„Medicinos įstaigos atsidaro ir šiuo metu yra sugrįžę prie plataus spektro paslaugų. Jei kyla klausimų, atsiranda netikrumo – neužsiimkite savigyda, kreipkitės pagalbos į profesionalus. Tai ypač svarbu didmiesčių gyventojams, tarp kurių yra net 40 proc., kurie teigia vengsiantys lankytis pas medikus, kai regionuose tokių yra apie 33 proc.“, – atkreipia dėmesį R. Grizickas.

Viešojo transporto ketina privengti 29 proc. didžiųjų miestų atstovų ir 18-19 proc. regionų gyventojų. Dėl koronaviruso plitimo grėsmės viešojo transporto kursavimas karantino metu buvo gerokai apribotas.

Nuošalumas – naujas standartas

Pandemijos metu išmokta taisyklė laikytis fizinio atstumo paveiks dalies žmonių elgesį ir vasarą. Kur kas nedraugiškesnės šiuo klausimu gali pasirodyti moterys bei vyresnio amžiaus gyventojai.

„Kas trečia moteris šią vasarą bus linkusi rečiau lankytis svečiuose ir privengs kviestis svečius į namus, tarp vyrų taip mąstančių yra kas ketvirtas. Jautriau į artimesnį bendravimą žvelgia ir vyresnio amžiaus gyventojai. Tarp pastarųjų 34 proc. pasiryžę suretinti savo svečiavimąsi ir net 38 proc. – patys atverti savo namų duris kitiems“, – sako R. Grizickas.

Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa vyko gegužės 18-27 dienomis. Joje dalyvavo 1012 respondentų nuo 18 iki 75 metų amžiaus.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder