Jausmų išgyvenimo per kūną technika

Jausmų išgyvenimo per kūną technika

Savipagalbos technika jausmams išgyventi. Ji gali praversti tada, kai jus tiesiog užplūsta „negatyvo“ bangos ir nieko nebegalite su savimi padaryti.

Egzistuoja keli jausmų išgyvenimo arba, kitaip tariant, išsiliejimo, išsivadavimo nuo vidinio „negatyvo“ ir dvasinio skausmo būdai. Žinomiausią jų galėtume pavadinti „suimk save į rankas!“. Jis padeda – jeigu apskritai padeda – tik tada ir tik tiems, kurie turi tam jėgų.

Iš tikrųjų toks būdas nepadeda išsivaduoti nuo vidinio skausmo, o tik nustumia jį dar giliau, į pasąmonę. Kaip tikina kai kurie psichologai, neišgyventi jausmai (užslopinti mūsų viduje) sukuria mums kartotines situacijas, kurios vėl sukelia tuos pačius neišgyvenus jausmus.

Jausmai © Pixabay.com

Kaip išgyventi jausmus per kūną?

Tam egzistuoja specialios technikos. Jomis galima naudotis, kad padėtume sau išjausti neišgyventus įvykius ir nebegrįžti daugiau prie jų naujose situacijose.

Kaip išmokti kvalifikuotai išgyventi jausmus?

Visiškai išsivaduoti nuo vidinio skausmo galima tik pereinant per jį, tai yra, išgyvenant.

Išgyventi, vadinasi ,būti tame, kas vyksta dabar su mumis šiuo momentu. Kartais būna sunku ir skausminga jausti nemalonias emocijas. Tačiau tik išgyvenimas padeda išsivaduoti nuo skausmo ir pereiti į kitą gyvenimo pakopą.

Tai padedapadaryti jausmų išgyvenimo technika.

Ši technika padeda išgyventi „negatyvą“ per kūną. Juk būtent kūnas saugo informaciją apie visas mūsų vidines būsenas. O jos būna ne šiaip sau ir atsiranda būtent tada, kai mes „suimame save į rankas“ ir kovojame su tuo, ką jaučiame, kad liautumės jausti. Iš esmės mes stengiamės apgauti save. Ir tik neigiamų emocijų išgyvenimas, būtent per kūną, padeda išsivaduoti nuo jų geriausiu būdu.

Jausmų išgyvenimo per kūną technika

1.Kai tik pagausite kokią nors savo neigiamą emociją, iškart paklauskite savęs: kokiose mano kūno vietose ta mintis ar emocija sukelia įtampą arba kitus pojūčius – suspaudimą, sukaustymą, pakibusį ar prislėgusį „akmenį“ ir pan.?

2.Po to sutelkite dėmesį ir aiškiai suvokite, kur ir ką jaučiate. Nustatykite visas tas vietas savo kūne.

3.O po to pagalvokite, kaip jūs norėtumėte nuimti tą įtampą, išsivaduoti nuo tų jausmų, jeigu jie būtų fiziškai egzistuojantys viduje (arba išorėje). Kokiais savo jausmais ir judesiais norite išsivaduoti nuo šių „grandinių“?

 

Jausmai © Pixabay.com

4. Tada atlikite tuos judesius, bet ne paprastai, o tarytum atlikdami tuos išsivadavimo judesius, įveiktumėte stiprų vidinį pasipriešinimą.

Galite kartoti šiuos veiksmus po kelis kartus per dieną, kol pajusite nuovargį.

5.Veikiausiai po atliktos procedūros atsiras sutrikimo ir nesupratimo pasimetimo jausmas dėl tų jausmų, nuo kurių pradėjote. Taip pat tuštumos jausmas. Galbūt apims palengvėjimas.

Šis momentas, nepaisant fizinio nuovargio, taip pat bus ženklas, kad gana didelis negatyvo kiekis nuo jūsų pasitraukė. Jūs jį išgyvenote per kūną.

Paprastai po to į galvą ateina konstruktyvios mintys apie tai, kaip išeiti iš probleminės situacijos, dėl kurios jūs iš pradžių jautėte stiprius nemalonius jausmus, rašo portalas „Econet“

Ir taip darykite kiekvieną kartą – perkelkite mintis ir jausmus į fizinių pojūčių paieškas, kuriuos jos sukelia jums, o po to „pašalinkite“ (išgyvenkite) tuos pojūčius, atlikdami tuos veiksmus, kuriuos norite atlikti, kad išsivaduotumėte pagal aukščiau aprašytą metodiką.

Po to – kartais iš pirmo karto, kartais po kelių kartų – ir slogios mintys, ir neigiami jausmai jus „apleis“. Ir jūs galėsite būti adekvačioje būsenoje, sugebantys išspręsti kylančias problemas.

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder