Ar yra gyvenimas po atostogų?

Ar yra gyvenimas po atostogų?

Ką mes labiausiai mėgstame savo darbe? Žinoma, atostogas. Gaila, bet šis stebuklingas laikas anksčiau ar vėliau baigiasi. Grįžus į darbą, daugelį apima slogi nuotaika, kurią psichologai vadina "poatostoginiu" sindromu. Laimei, jie sugalvojo ne tik problemos pavadinimą, bet ir patarimų, kaip ją spręsti.

Pirmiausiai - tinkamai atostogaukite

Kas yra geros atostogos? Kai žmogus visiškai pakeičia veiklos pobūdį. Svarbiausia - sugebėti pamiršti egzistuojant savo biurą.


Jeigu skambinėsite kolegoms arba suksite galvoje "darbinius filmukus" - vogsite iš savęs brangų poilsio laiką.

Bandymas ir atostogauti, ir dirbti vienu metu - blogas sumanymas: specialistai pastebėjo, kad tai skatina chroniškas ligas.

Jų nuomone, geriau jau neatostogauti visiškai, negu atostogauti mažai.
Mokslininkai nustatė atostogų minimumą - trys savaitės. Viena - adaptuotis prie naujojo režimo (arba klimato, laiko juostos), antroji - poilsiui, trečioji reikalinga reaklimatizacijai - palaipsniui grįžti į buvusias vėžes.

Didelė klaida yra ilsėtis pagal kitų pomėgius. Dažnai laiko leidimo būdą renkamės ne patys, o mūsų aplinka. Užuot gulėję paplūdimy, ravime daržą arba tvarkome namus laukdami svečių. Reikia išmokti tvirtai pasakyti "ne" nejaučiant kaltės jausmo. 

Tinkamai grįžkite "į realybę"


Neverta tą pačią dieną griebtis svarbių darbų, priimti reikšmingų sprendimų. Vokiečių mokslininkai nustatė, kad tinkamai ilsintis žmogaus proto koeficientas krenta 20-ia punktų. Todėl būtina skirti laiko intelekto aktyvizacijai. Psichologai pataria pirmą darbo dieną biurų tarnautojams dirbti tik pusę darbo valandų.

Nesmerkite savęs: tai normalu

Grįžimo į darbą momentas - tai mini krizė ir žiūrėti į ją reikia rimtai. Nepasitenkinimas savo darbu ir gyvenimu labiausiai pasireiškia būtent dabar. Žmogus, kuriam patinka jo veikla, adaptacijos periodą išgyvena greitai. 

Pasak ispanų psichologų, daugiau nei 35 proc. jų tėvynainių reguliariai puola į depresiją. Priežastis, anot mokslininkų, ta, kad tik 5 proc. ispanų patenkinti savo darbu.  

Nereikia vertinti poatostoginio sindromo kaip savo silpnumo arba kaprizų. Tai išgyvena ir stiprūs, sėkmingi žmonės. Dažniausiai šį nemalonumą patiria smulkiojo verslo savininkai ir liberaliųjų profesijų atstovai - gydytojai, advokatai, žurnalistai. Sunkiau jį išgyvena vyrai nei moterys, itin skausmingai - tie, kurie savo darbą laiko rutininiu arba itin atsakingu. Taip pat nelengva tiems, kurie ilgą laiką dirba vienoje vietoje, ilgai eina tas pačias pareigas.

Paprasti, bet veiksmingi patarimai

* Pradėkite nuo paprasčiausių užduočių, kurios nereikalauja didelės dėmesio koncentracijos.

* Perspėkite namiškius, kad jūsų liūdesys ar nervingumas nesusijęs su santykiais šeimoje. Pasakykite jiems, kad dabar ypač reikalinga jų meilė ir palaikymas. Beje, žmonės, kurių sąjunga laiminga, greičiau susidoroja su problemomis darbe.

* Kol nepasiektas įprastas ritmas, labai svarbu atrasti asmeninių "pozityvo resursų". Vienus ramina pasivaikščiojimai gamtoje, kitus - kompiuteriniai žaidimai. Bendravimas su jums mielais ir simpatingais žmonėmis taip pat nekenkia. O štai nuo niurzgų verčiau laikykitės atokiai.

* Nuotaiką gerina mankšta. Kiekvieną rytą atlikite fizinius pratimus bent 5 - 10 minučių. Jie tonizuoja, degina kalorijas ir padeda susikaupti.

* Kelkitės rytais 20 - 30 minučių anksčiau nei buvote įpratę.  Tai suteiks jums daugiau laiko apmąstyti pakitusius prioritetus ir pasvajoti apie kitas atostogas.

* Valgykite karčiojo šokolado, kuris kelia endorfinų - laimės hormonų - lygį kraujyje.

Parengė Liana Ambarcumian

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder