Premjeras pamiršo, kad antikorupcinius sprendimus lemia ne tik teisėjai. Nusikaltimus tiria policija, Specialiųjų tyrimų tarnyba, etc.
Nuo jų atliktų tyrimų kokybės daugeliu atvejų priklauso teismų sprendimai. Teisiamieji būdavo išteisinami dėl procesinių pažeidimų, nekokybiškų įrašų. Tad negalima apsiriboti vien antikorupciniais teismais.
Imkimės steigti specializuotą antikorupcinę policiją, antikorupcinę Finansinių tyrimų tarnybą ir - kas jau visai kurioziškai skamba - antikorupcinę Specialiųjų tyrimų tarnybą. Tiesa, prireiktų ir antikorupcinių tarėjų, nes apie tarėjų instituciją jau diskutuojama. Betrūktų tik antikorupcinių draugovių.
Tokių specializuotų teismų teisėjai galėtų riesti nosį prieš kolegas, nes premjeras mano, kad jiems turėtų būti skiriama „visapusiška apsauga“.
O tai, matyt, reikštų ir didesnį atlyginimą. Premjeras net mano, jog baigus kadenciją arba darbą tokiame teisme, teisėjams galėtų būti suteiktos ilgalaikės socialinės garantijos arba išankstinė pensija.
Bet tuomet privilegijas privalėtų turėti ir visa „antikorupcinė sistema“. Brangoka. Ypač prisiminus, kad antikorupcinių institucijų ir dabar turime gyvą galą.
Premjero idėja šiaip jau nėra nauja. Kai kuriose valstybėse yra „antikorupciniai teisėjai“. Kai kur - ir specializuoti teismai. Tačiau visa tai, kaip teigiama žiniasklaidoje, egzistuoja tik trečiojo pasaulio šalyse. Arba kalbėdamas premjeras to nežinojo, arba jis siūlo Lietuvai lygiuotis į tokias šalis kaip Bangladešas, Malaizija, Indonezija. Tikrai įdomus politinis sprendimas.
Rašyti komentarą