Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla - tarp geriausių Lietuvoje
Žurnalo „Reitingai“ sudarytame Lietuvos kolegijų reitinge tarp valstybinių kolegijų pirmauja Vilniaus kolegija, tarp nevalstybinių kolegijų - Vilniaus dizaino kolegija.
Valstybinių kolegijų reitingo geriausiųjų penketuke:
1. Vilniaus kolegija (surinkusi daugiau kaip 69,62 taško iš galimų surinkti 100 taškų);
2. Kauno technikos kolegija (surinkusi 67,63 taško);
3. Kauno kolegija (64,84 taško);
4. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (64,66 taško);
5. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (60,58 taško).
Nevalstybinių kolegijų reitinge pirmauja:
1. Vilniaus dizaino kolegija, surinkusi 60,43 taško;
2. Vilniaus verslo kolegija, surinkusi 58,41 taško;
3. Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla (TTVAM), surinkusi 50,76 taško.
Po penkerių metų veiklos žurnalas „Reitingai” koregavo kolegijų vertinimo metodiką - atsisakė aktualumą praradusių pokriterijų, pavyzdžiui, kiek kiekviena kolegija pritraukė tiek ES kietųjų, tiek minkštųjų investicijų, arba kiek kiekviena jų prenumeruoja mokslo duomenų bazių, nes iš tiesų šie rodikliai yra panašūs, be to, studentai gali naudotis ne tik savo aukštosios mokyklos, bet ir kitų duomenų bazėmis.
Tuo tarpu vis aktualesnis tampa darbuotojų klausimas. Todėl atsisakius mažareikšmių kriterijų, dar labiau sureikšmintas darbo rinkos vertinimas. Atsižvelgta į tai, kad kolegijų tikslas ir yra greitai paruošti šalies ūkiui tokių aukštos kompetencijos darbuotojų, kokių jiems stinga.
Atsižvelgta ir į tai, kokius studentus priima kolegijos: kiek jas renkasi geriausių šalies abiturientų, kokia dalis jaunuolių, palyginti su visais 2018 metais priimtais pirmakursiais, gauna valstybės finansuojamą studijų vietą bei kokia dalis visų įstojusiųjų studentų nubyra.
Šis parametras įtrauktas pirmą kartą. Remiantis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Informacinių technologijų centro Studentų registro duomenimis, pirmą kartą vertinta, kokia dalis visų kursų studentų, studijavusių (2017 - 2018 mokslo metais) konkrečioje kolegijoje nuo 2017 m. spalio 1 d. iki 2018 m. spalio 1 d. nutraukė studijas.
Be to, kaip ir pernai, įtraukti žurnalo „Reitingai“ 2018 m. gruodį paskelbto koleginių studijų krypčių vertinimo rezultatai.
Už šį pirmąjį kriterijų kolegijos galėjo surinkti net 35 taškus. Bet tiek negavo nė viena. Daugiausia - 29,4 taško tarp valstybinių kolegijų surinko Vilniaus kolegija. Už jos rikiuojasi Kauno kolegija su 29,3 taško, o trečia - Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija su 27,9 taško.
O štai tarp privačių kolegijų aukščiausią įvertinimą gavo Vilniaus dizaino kolegija, surinkusi 28,6 taško.
Antrasis kriterijus: alumnų kuriama pridėtinė vertė ir darbdavių vertinimai išliko toks pats, tik jam suteikta daugiau svorio. Susumavus visus šiuos rodiklius, už antrąjį kriterijų daugiausiai taškų - 26,5 - surinko Kauno technikos kolegija, antra - Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla su 25 taškais. Trečia - privati Vilniaus verslo kolegija su 24,8 taško, jai įkandin su 24,6 taško Vilniaus kolegija, o TTVAM - 24,5 taško.
Trečias kriterijus - kolegijos akademinis personalas ir studijų bazės gerovė menkai tepakito, tačiau sumažėjo jo svoris.
Na, o susumavus visus šio kriterijaus pokriterijus, daugiausia taškų iš privačių kolegijų surinko šv. I. Lojolos kolegija - 9,4 taško; o iš valstybinių: Alytaus (8,4 taško) ir Kauno technikos kolegija (8,2 taško).
Ketvirtas kriterijus - tarptautiškumas buvo vertintas taip pat kaip ir ankstesniais metais. Na, o šio kriterijaus lyderė tarp valstybinių kolegijų - Utenos kolegija su 9,5 taško, iš galimų surinkti penkiolikos taškų, o tarp privačių - TTVAM su 8,6 taško.
Vertinant studentų požiūrį į kolegijas, žurnalo „Reitingai“ užsakymu sociologinių tyrimų bendrovė „Prime consulting“ 2019 m. sausio 12 d. - kovo 1 d. apklausė 3724 studentų.
Tarp valstybinių kolegijų iš galimų surinkti 6 taškų net 5,68 taško gavo Šiaulių valstybinė kolegija, o iš privačių - 5,61 studentų pasitenkinimo taško gavo Lietuvos verslo kolegija.
Rašyti komentarą