Planuojama, kad apsikeitimui duomenimis, jų kaupimui ir archyvavimui skirta centrinė e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinė sistema bei elektroninio recepto ir medicininių vaizdų posistemės turėtų būti baigtos ir pradėti veikti nuo šių metų III ketvirčio, kitais metais turėtų pradėti veikti ir interneto portalas, kuriame bus vieninga registracijos į visas šalies gydymo įstaigas sistema.
Tokia sistema šiuo metu sėkmingai kuriama ir diegiama ir Klaipėdos miesto bei regiono sveikatos priežiūros įstaigose.
"Visiems žinoma, kad šiemet atsiras elektroninis receptas, tačiau galime pasidžiaugti Klaipėdos regione diegiama bendra regiono sveikatos priežiūros įstaigų informacine sistema, pavyzdžiui, žmogus apsilankęs Kretingos ligoninėje, paskui atvyktų gydytis į Klaipėdą, o visą reikalingą informaciją Klaipėdos gydytojai galės "išsitraukti" iš sistemos.
Jau ne vienerius metus einame prie to, kad viskas bus paprasčiau - nebereikės dubliuoti tyrimų, taip bus sutaupoma lėšų, specialistų darbas bus optimalus", - kalbėjo Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) Elektroninės sveikatos projektų įgyvendinimo skyriaus viršininkas Regimantas Kontrimas.
Pasak jo, žmogui apsilankius sveikatos priežiūros įstaigoje, įrašas apie jo apsilankymą, atliktus tyrimus bei jų rezultatus ir kita svarbi informacija keliaus į centrinę duomenų bazę, iš kur prireikus bus pasiekiama kitų gydymo įstaigų specialistams. Su gydytojų išrašytais elektroniniais receptais pacientai įsigyti reikiamus medikamentus galės bet kurioje vaistinėje pateikę savo asmens dokumentą.
KUL Infekcinių ligų departamento vyriausiosios slaugos administratorės Dianos Virketienės teigimu, taip pat yra parengta KUL elektroninė ligos ir slaugos istorijų versija, kuri visoje ligoninėje bus įdiegta jau rugpjūčio pabaigoje. Joje, pasak pokalbininkės, bus galima matyti paciento priešoperacinės bei pooperacinės slaugos istoriją, taip sudarant sąlygas tinkamam gydymo tęstinumui.
Vakarų Lietuvoje į e. sveikatos sistemos plėtros projektus įsijungusios Klaipėdos jūrininkų, Klaipėdos universitetinė, Tauragės, Regioninė Telšių ligoninės, koordinuojančios regioninę projekto plėtrą.
Pasak R. Kontrimo, nauja sistema bus naudinga tiek pacientams, tiek ir medikams: paspartės registracija, mažės eilės registratūrose, informacija apie pacientus bus saugesnė, sumažės klaidų tikimybė, paspartės diagnostinių tyrimų rezultatų gavimo procesas, gydymo įstaigoms nebereikės rūpintis popierinių ambulatorinių kortelių saugojimu ir sandėliavimu, o tai savaime mažina tiek popierinių dokumentų srautus, tiek kaštus, kurie iki šiol reikalingi dokumentams siųsti.
Naujovė bus naudinga tiek pacientams, tiek ir medikams: mažės eilės registratūrose, gydymo įstaigoms nebereikės rūpintis popierinių ambulatorinių kortelių saugojimu.
Vakarų Lietuvoje į e. sveikatos sistemos plėtros projektus įsijungusios Klaipėdos jūrininkų, Klaipėdos universitetinė, Tauragės, Regioninė Telšių ligoninės, koordinuojančios regioninę projekto plėtrą.
Rašyti komentarą