Ar tinkamai rūpinamės plaukais?

Ar tinkamai rūpinamės plaukais?

Sveiki, gražūs ir prižiūrėti plaukai ne mažiau svarbu nei išpuoselėta oda ar tvarkingas drabužių derinys. Tačiau net ir sveikai žvilgantiems plaukams reikia priežiūros. Tik ar tikrai žinome, kaip tinkamai pasirūpinti plaukais?

Kaip pasirinkti šampūną?

Dažniausiai visų naudojama priemonė - šampūnas. Daugelis vonios spintelėje  turi tik vieną buteliuką, kurį naudoja visa šeima, tačiau nebūtinai tas pats šampūnas tinka kiekvienam šeimos nariui. Jei nenorite pakenkti plaukui, šampūną būtina rinktis pagal poreikius. Sausiems, linkusiems lūžinėti ir veltis plaukams reikėtų pakaitomis naudoti du šampūnus - vieną skirtą sausiems, kitą - riebiems plaukams. Riebiems plaukams reikėtų pakaitomis naudoti riebiems ir normaliems plaukams skirtus šampūnus. Jei galvos oda pleiskanoja, reikia naudoti gydomąjį šampūną, tačiau ir jo kasdien naudoti nepatariama - gydomuosius šampūnus pakaitomis reikėtų naudoti su švelnesniais šampūnais. Kasdien plaunantieji plaukus kas porą mėnesių turėtų pakeisti šampūną, kad jo poveikis nesumažėtų.

Balzamas ir kondicionierius skiriasi?

Kad plaukai būtų sveiki, vien šampūno nepakanka, dar vertėtų įsigyti balzamą ir kondicionierių.  Balzamai maitina ir gaivina plaukus, palengvina jų iššukavimą ir plauką padengia plėvele, padedančia apsisaugoti nuo formavimo priemonių ir prietaisų poveikio. Tačiau beveik visi balzamai yra nuplaunami ant plauko juos palaikius vos kelias minutes. Kondicionieriai - nenuplaunamos priemonės, atliekančios panašias funkcijas kaip ir balzamai, tačiau jų pagrindinis uždavinys - drėkinti ir maitinti plaukus. Parduotuvėse nemažai priemonių, ant kurių pakuotės nurodyta „šampūnas-kondicionierius“ arba „balzamas-kondicionierius“, tačiau specialistai rekomenduoja pirkti dvi atskiras priemones - įprastai priemonių funkcijos skiriasi, be to, jos gaminamos skirtingų medžiagų pagrindu. Priemonės „du viename“ geriausiai tinka tais atvejais, kai stinga laiko ir reikia greitai susiruošti.  

Ar būtina naudoti kaukes?

Net ir sveikus, žvilgančius plaukus reikia palepinti maitinamosiomis kaukėmis. Jos gali padėti išspręsti konkrečias plaukų problemas - drėkinti sausus, pamaitinti nusilpusius, atkurti pažeistus plaukus ir panašiai. Tačiau nepamirškite, kad tai nėra kasdienė plaukų priežiūros priemonė, - kaukes reikia naudoti 2-3 kartus per savaitę ir ant plaukų laikyti ne ilgiau, nei nurodyta etiketėje. Geriausia kaukes rinktis pagal plaukų būklę ir tipą. Dažytiems ir sausiems plaukams geriausiai tinka intensyviai drėkinančios ir regeneruojančios kaukės, greitai besiriebaluojantiems - riebalinių liaukų veiklą reguliuojančios priemonės. 

Ar šepetys ir gumytė - svarbu?

Nemanykite, kad plaukų šukavimas, šepečiai ar gumytės neturi jokios įtakos plaukų grožiui. Rekomenduojama prieš miegą visuomet tinkamai iššukuoti plaukus, ypač jei jie linkę sausėti ar lūžinėti. Geriausia šukuotis bent du kartus per dieną - dažnai šukuojant plaukus jie auga greičiau ir būna mažiau linkę išsausėti. Specialistai rekomenduoja trumpiems plaukams naudoti šukas, o ilgiems - šepečius. Jei naudojate šepečius, rinkitės plauką tausojančius, tinkamus besiveliantiems ir drėgniems plaukams. Niekada nešukuokite šlapių plaukų - leiskite jiems šiek tiek pradžiūti. Plaukai nukenčia mažiau, jei miegate ant šilkinių ar atlasinių pagalvių užvalkalų. Plaukų gumytes taip pat rinkitės tas, kurios mažiau kenkia plaukams - per daug jų nesuspaudžia ir nepalieka žymių. Šiuo metu itin populiarios gumytės, savo forma primenančios telefonų laidus, - jos pagamintos iš elastingo pluošto, tad nesuspaudžia plaukų, lengvai išsiima nepešdamos ir nepažeisdamos jų.  

Kaip apsisaugoti nuo temperatūros?

Orai už lango taip pat turi nemenką įtaką plaukų būklei. Vasarą svarbu pasirūpinti priemonėmis su UV filtrais, o žiemą dėvėti kepurę ar bent jau rinktis paltukus su gobtuvu. Sausas patalpų oras taip pat turi įtakos plaukams - jie išsausėja, ima elektrintis, tad pravartu įsigyti elektrinimąsi mažinančias priemones. Žiemą plaukus vertėtų drėkinti prieš miegą, o ne pabudus ryte - taip plaukai dar labiau lūžinės ir bus pažeisti. Džiovintuvas neturėtų tapti kasdienybe, dažniau leiskite plaukams išdžiūti savaime. Jei dažnai naudojate plaukų formavimo žnyples, pasirūpinkite plaukus nuo karščio apsaugančiomis priemonėmis. 

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder