„Kadangi žinau, kad vaistų vartoti nepatartina, teko prisiminti visus liaudiškus gydymo būdus. Ko tik nedariau! Gėriau arbatas, kvėpavau arbatmedžiu, purškiausi į nosį jūros vandenį, lašinau česnaką. Prasikankinau kelias dienas, bet, laimė, pavyko įveikti peršalimą“ , - pasakojo Rasa.
Tačiau būsimosios mamytės gyvenime yra ir gerų naujienų. Ji jau pajuto pirmuosius vaikučio judesius. Iš pradžių klaipėdietė sako nesupratusi neįprasto kutenimo, tačiau barbenimai darėsi vis dažnesni. Judesius pajuto ir būsimas tėtis.
APIE PIRMUOSIUS JUDESIUS
Akimirkos, kai pirmąkart pajunti spurdesius ir spyrius, yra vienos nuostabiausių nėštumo akimirkų. Tau turbūt smalsu, kaip ilgai dar teks laukti šios akimirkos ir ko reikėtų tikėtis, kai pakankamai paaugęs ir sustiprėjęs vaikelis praneš: „Aš čia, viduje!”
Kada pajusiu pirmuosius vaikelio judesius?
Pirmuosius judesius turėtum pajusti ne anksčiau kaip 16–22 savaitę, nors judėti vaikelis pradeda jau 7-ą ar 8-ą nėštumo savaitę. Jei tau buvo paskirta ultragarso procedūra, pati galėjai įsitikinti, kokius akrobatinius triukus jis atlieka. Patyrusios mamos pirmuosius vos juntamus judesius paprastai pastebi anksčiau nei mamos, kurios laukiasi pirmojo vaikelio, – joms lengviau atskirti mažylio judesius nuo kitų pilve vykstančių procesų, pavyzdžiui, pilvo burbuliavimo dėl susikaupusių dujų judėjimo. Tavo kūno sudėjimas taip pat gali turėti įtakos tam, kada tu įstengsi atskirti vaikelio spyrius nuo pilvo gurgimo. Lieknesnės moterys vaikelio judesius pajunta anksčiau ir junta juos dažniau nei moterys, turinčios viršsvorio.
Koks gi tai jausmas?
Moterys tą jausmą apibūdina įvairiai: „lyg sproginėtų kukurūzų spragėsiai“, „lyg auksinė žuvelė plaukiotų“, „lyg plazdėtų drugeliai“ arba „oro burbuliukai pilve“. Nebūtų nieko nuostabaus, jei pirmuosius judesius palaikytum pilvo gurgimu iš alkio ar dėl dujų kaupimosi, bet kai tik jie taps reguliaresni, sugebėsi juos atskirti. Pirmuosius judesius lengviau pajusti ramiai sėdint arba gulint.
Kada dėl judesių reikėtų sunerimti?
Pradžioje judesių, kuriuos jausi, bus nedaug ir jie bus reti. Visiškai tikėtina, kad vieną dieną judesius jusi keletą kartų, o kitą dieną nepajusi nė vieno. Nors vaikelis juda ir spardosi kasdien, ne visi tie trūkčiojimai yra pakankamai stiprūs, kad juos pajustum. Kai tik judesiai taps juntami reguliariai, stebėk juos: jei vaikelio aktyvumo lygis yra įprastas, greičiausiai jis jaučiasi gerai.
Informaciją parengė www.tevu-darzelis.lt
RASOS POKYČIAI
|
Svoris |
Pilvo apimtis |
Prieš nėštumą |
60 kg |
|
17 savaitė |
62 kg |
89 cm |
19 savaitė |
63,6 kg |
92 cm |
Pasak medikų, Rasos kūdikėlis dabar turėtų būti greipfruto vaisiaus dydžio. Išsamų nėštumo kalendorių galite rasti čia:
PASKAITOS BŪSIMIEMS TĖVELIAMS
Rasa, norėdama kuo daugiau sužinoti apie nėštumą, vaikelio vystumąsi, fizinį aktyvumą nėštumo metu, kūdikio priežiūrą jau užsiregistravo į „Tėvelių mokyklėlę“. Tai nemokamų paskaitų ciklas būsimiems tėveliams. Paskaitas rengia Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras.
Paskaitų grafikas:
- „Gimdymas“ (balandžio 20 dieną 17:00 val.);
- „Natūralus maitinimas“ (balandžio 26 dieną 17:30 val.);
- „Kūdikėlio priežiūra pirmaisiais mėnesiais“ (gegužės 3 dieną 17:00 val.);
Taip pat vyks ir mankštos (balandžio 14 dieną).
Paskaitos organizuojamos Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro patalpose Taikos pr. 76, pirmame aukšte, salėje prie baseino (buvusi Vaikų poliklinika). Mankštos – Statybininkų pr. 20, vaikų darželis „Žemuogėlė". Įėjimas i sporto klubą „Ginsvė”.
Rašyti komentarą