Nors didžiausio žvejų antplūdžio tikimasi sulaukti vasario mėnesį, labiausiai žūklautojų pamėgtuose vietose šiukšlių konteinerius nuspręsta statyti nuo šios savaitės. Numatytos vietos ir biotualetų pastatymui.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos atstovai atkreipė dėmesį į tai, kad šiukšlinimo problemai spręsti šiais metais bus skirtas ypatingas dėmesys.
Švaros užtikrinimą žvejybos vietoje numato Aplinkos ministro įsakymu patvirtintos Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės. Praėjusių metų sausio mėnesį patvirtintos taisyklės numato, kad asmenys užsiimantys mėgėjiška žvejyba prieš pradėdami žvejybą ir žvejybos metu visas komunalines atliekas, esančias 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos, turi surinkti į maišus ar kitą tarą. Pasibaigus žvejybai, surinktas komunalines atliekas išvežti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.
„Pastebėjome, kad iš visos šalies suvažiavę poledinės žūklės mėgėjai ant ledo palieka krūvas šiukšlių, kurios pavasarį nusėsta Kuršių marių dugne arba būna išplaunamos į krantą. Tokie pažeidėjai šiais metais bus baudžiami“, - kalbėjo posėdyje dalyvavę aplinkosaugininkai.
Dėmesys bus skiriamas ir saugaus elgesio ant ledo taisyklių priminimui. Kaip informavo Neringos savivaldybės administracijos Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjas Raimondas Žičkus, lankstinukai su pagrindinėmis taisyklėmis bus dalinama AB „Smiltynės perkėla“ kasose“. Svarstyta galimybė taisykles paskelbti informaciniuose stenduose, Neringos įstaigų internetiniuose tinklalapiuose.
Kaip pastebi specialistai, nors vietomis ledo storis Kuršių mariose svyruoja nuo 12 iki 20 cm, pastebima ir neužšalusių plotų. Specialistai įspėja būti atsargiems ir nerizikuoti savo ir gelbėjimo tarnybų darbuotojų saugumu.
Lipti, vaikščioti, čiuožti asmenims ant užšalusių vandens telkinių ledo draudžiama, jei vidutinis ledo storis mažesnis nei 10 cm. Važiuoti ant užšalusių vandens telkinių motorinėmis transporto priemonėmis draudžiama, jei vidutinis ledo storis mažesnis nei 15 cm.
Rašyti komentarą