Gyvename garsų pasaulyje. Vieni garsai kelia triukšmą, kiti mus guodžia ir teikia viltį. Koks brangus mums artimo, mylimo žmogaus balsas. Gebėjimas kalbėti, kurti garsus ir girdėti juos yra nuostabi Dievo dovana!
Malda taip pat sudaryta iš garsų ir klausymo. Meldžiamės mintimis, širdimi, žodžiu, giesme, maldą ir giesmę papuošia ir praturtina muzikos instrumentai. Įprasta bažnyčioje girdėti vargonų muziką, tačiau svarbią vietą užima ir varpo dūžiai. Varpai kviečia maldai, praneša Šv. Mišių laiką, palydi procesijas, skamba kitomis progomis.
Bažnyčioje varpai pradėti naudoti jau nuo VII amžiaus. Kiekvienas varpas gali mums papasakoti įdomių dalykų, kalbėti apie istorinį kontekstą, perduoti tikėjimo žinią, kuri įamžinta varpe. Varpai savo įrašuose pasakoja apie pagaminimo laiką ir vietą, primena, kokiai bažnyčiai skirti, įamžina fundatorius.
Norėdami atrasti patį seniausią Lietuvos bažnyčios varpą turėtume keliauti į Semeliškių parapiją. Jei ieškotume Telšių vyskupijoje seniausio varpo, jį atrastume Šventojoje.
Kviečiame susipažinti su naujausiu ne tik Žemaitijos, bet ir visos Lietuvos bažnyčios varpu ir atvykti į šio varpo šventinimo iškilmes prie statomos Slengių parapijos bažnyčios gegužės 25 d. 18 val.
Šv. Mišioms vadovaus ir varpą pašventins vyskupas Darius Trijonis.
Po Šv. Mišių susirinkusiųjų laukia šventinė agapė. Būkime prasmingos šventės ir šio istorinio įvykio dalimi!
Rašyti komentarą