"Kiek laiko gali piktnaudžiauti bendrija nejungdama šildymo? Šildymo sezonas Klaipėdoje įjungtas daugiau kaip savaitę, o mes, Paryžiaus Komunos gatvės 10 namo gyventojai, vis dar šąlam. Lauke oras gana bjaurus, lyja, vėjas, o grįžus į namus jokios šilumos, tiesiog garai virsta iš burnos, sušilti nepadeda net keletas sluoksnių rūbų", - sulaukė žmonių skundo "Vakarų ekspreso" redakcija.
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Butų ir energetikos poskyrio vyriausiojo specialisto Skirmanto Adašiūno teigimu, sprendimą pradėti šildyti arba jį atidėti gali tik gyventojų dauguma (mažiausiai 50 proc. + 1 balsas), bet ne pirmininkas ar bendrijos valdyba.
"Tačiau privalu paisyti higienos normos reikalavimų, kad butuose būtų ne mažiau kaip 18 laipsnių šilumos" - akcentavo S. Adašiūnas.
Daugiabutį Paryžiaus Komunos g. 10 administruojančios bendrijos "Nida" pirmininkė Vanda Rauktienė tvirtino, kad sprendimą dėl šildymo priėmė būtent gyventojų dauguma.
"Buvo atlikta apklausa ir raštu, ir telefonu. Visi, išskyrus vieno buto savininką, pasisakė už tai, kad šiluma būtų įjungta ne anksčiau kaip spalio 25-ąją. Taip ir buvo padaryta. Aišku, radiatoriai iš karto niekada nebūna labai karšti ir patalpos sušyla palaipsniui", - aiškino ji.
Klaipėdos visuomenės sveikatos centro atstovų teigimu, minimi gyventojai, nepatenkinti tuo, kad jų butuose yra per šalta, turi kreiptis į Valstybinę energetikos inspekciją.
Pastarosios atstovai taip pat patikino, kad pirmiausia turi būti paisoma Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių, kuriose numatyta, jog bute turi būti mažiausiai 18 laipsnių šilumos. Anot jų, jei gaunamas skundas, kad nesilaikoma šio reikalavimo, jis nagrinėjamas operatyviai.
Rašyti komentarą