Tai ne pirmas nusikaltimas, susijęs su šia parduotuve. "Vakarų ekspresas" jau rašė, kad Kepėjų, Kurpių ir Jono gatvėse esančių kelių namų gyventojai, neapsikentę triukšmingos kaimynystės, pradėjo žygius. Jų tikslas - priversti valdžią uždaryti įstaigą, kurios klientai ne tik ištisą naktį trukdo ilsėtis, bet ir niokoja turtą. Gyventojai skundėsi, esą šios parduotuvės klientai daužo langus, mėto plytas į automobilius, taip pat daužo ir jų stiklus.
"Ši nuo 22 iki 8 valandos dirbanti įstaiga oficialiai vadinama baru. Tačiau tikrovėje tai pati paprasčiausia alkoholinių gėrimų parduotuvė. Jos viduje nėra nė vieno staliuko ir nė vienos kėdės. Todėl klientai nusipirktus gėrimus vartoja čia pat. O išgėrę ima triukšmauti, siautėti", - "Vakarų ekspresui" pasakojo Kurpių gatvės gyventojas Rimas.
Dienraščio žiniomis, parduotuvė priklauso statybos darbų UAB "Danlita". Ankstesnysis jos savininkas Kazys K. pernai ją pardavė Ruslanui Cipilevui. Šis asmuo taip pat vadovauja kelioms įmonėms, prekiaujančiomis alkoholiniais gėrimais. Vienai jų, UAB "Juraida", šių metų liepos 12 d. jau yra iškelta bankroto byla. Kita įmonė "Rodemija", kurios vadovas yra taip pat R. Cipilevas, skolų išieškojimo įmonės "Balt Risk" duomenimis, yra įtraukta į nepatikimų įmonių sąrašą, mat neatsiskaito su tiekėjais.
Paskambinus viešai skelbiamu numeriu į UAB "Rodemija", atsiliepė moteris: "Kirpykla". Paprašius pakviesti Ruslaną moteris sutriko: "Tai čia tas, kur prekes atveža? Jo nėra, o telefono numerio neturime".
Beje, tame pastate Mažajame Kaimelyje, kuriame registruota bendrovė "Rodemija", veikia vienas baras.
Surinkus internete skelbiamą R. Cipilevo mobiliojo telefono numerį atsiliepė moteris, kuri lietuviškai, tačiau su rusišku akcentu paaiškino, kad korespondentas apsiriko.
Todėl neatmestina tikimybė, kad R. Cipilevas ar jo vadovaujama įmonė įsigijo veikiančią statybos darbų bendrovę "Danlita", kad galėtų toliau plėtoti legalią veiklą.
Klaipėdos miesto savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Vilius Valys "Vakarų ekspresui" prisipažino nežinąs, ar gyventojai iš tiesų kreipėsi į miesto valdžią.
"Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė atostogauja. Tačiau jei toje vietoje apiplėšinėjami žmonės, reikia kreiptis į policiją. Mes galime padėti tik tuomet, jei dėl šios parduotuvės veiklos trikdoma viešoji rimtis. Gyventojai tegu kreipiasi, o mes jiems duosime atsakymą", - biurokratinę tvarką aiškino V. Valys.
Tiesa, anksčiau kalbinta savivaldybės Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėja Zita Žižytė siūlė neskubėti.
"Uždaryti parduotuvę yra labai ilgas procesas. Pirmiausia gyventojai turi kreiptis į savivaldybę, Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, Visuomenės sveikatos centrą. Pastaroji įstaiga turi atlikti matavimus, kad triukšmo lygis viršija leistinas normas. Jei tyrimų rezultatai teigiami, tada galime spręsti, ar sutrumpinti darbo laiką, ar visai uždaryti", - kryžiaus kelius nupasakojo Z. Žižytė.
Rašyti komentarą