Kariai apsemtuose rajonuose gyvenantiems žmonėms gabeno maisto produktus, vaistus, dujas ir kitas svarbiausias priemones. Keletas gyventojų su vaikais buvo išgabenti iš apsemtų kaimų rajonų. Taip pat buvo išgabenta moteris, kuriai reikėjo medikų pagalbos. Perkeltas buvo ir vienas automobilis, likęs apsemtoje sodyboje staiga pakilus vandeniui.
Dėl sudėtingų oro sąlygų, gausaus apledėjimo potvynio rajone veikiančioms institucijoms yra reikalinga kariuomenės naudojamų vikšrinių amfibijų pagalba. Šios transporto priemonės gali judėti lūžtančiu ledu, įveikti apledėjusius landšafto nelygumus, plaukti – kitomis transporto priemonėmis saugiai to padaryti negalima.
„Ši operacija išsiskyrė savo sudėtingumu, nes kai kuriose vietose ledas yra storas, o vietomis properšos. Bandant prasilaužti per ledą buvo labai sunku nenukrypti nuo kelio, kurio per ledą visiškai nesimatė. Tai buvo pirmas toks sudėtingas plaukimas. Iki šiol apsemtuose rajonuose teko veikti tik pavasario metu, kuomet beveik nebėra ledo, o šiuo metu praktiškai visur, kur važiavome, buvo vien ledas“, – grįžus iš užduoties kalbėjo amfibijos, teikusios pagalbą Pagėgių savivaldybėje, vadas, seržantas Arūnas Šidlauskas.
Amfibijos potvynio zonoje dislokuotos nuo sausio 11 d. ir yra nuolatos pasiruošusios padėti potvynio zonoje esantiems gyventojams.
Pagalba nuo potvynio nukentėjusioms civilinėms institucijoms ir žmonėms teikiama pagal Lietuvos kariuomenės ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos susitarimą ir civilinėms institucijoms paprašius.
Pagal kariuomenės pagalbos teikimo civilinėms institucijoms tvarką, PAGD sprendžia dėl karinės technikos ir karių panaudojimo ekstremalių situacijų metu poreikio, taip pat nustato reikalingus pajėgumus ir koordinuoja jų dalyvavimą teikiant pagalbą civilinėms institucijoms.
Potvynių padarinių šalyje likvidavimas ir pagalbos gyventojams teikimas 2012-2013 m. pavestas Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose budinčiam Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajam pėstininkų batalionui. Šioms pajėgoms kartu su kitais padaliniais priskirti ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono pajėgumai.
Pirmą kartą Taikos meto užduočių operacinės pajėgos buvo aktyvuotos 2010 m. kovo mėn. kai Pamario regione buvo paskelbta ekstremali situacija potvynio apsemtose vietovėse Juknaičių seniūnijoje (Šilutės r.) ir Pagėgių savivaldybėje (Tauragės apskr.). Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinės pajėgos suformuotos 2009 metais, o budėjimą pradėjo nuo 2010 m. pradžios.
Rašyti komentarą