Paplūdimiuose budintys gelbėtojai privalės gelbėti su skafandrais?

Paplūdimiuose budintys gelbėtojai privalės gelbėti su skafandrais?

Nuo penktadienio Palangos ir Šventosios paplūdimiuose budintys gelbėtojai laužo galvas, kaip reikės suderinti du, atrodo, nesuderinamus dalykus – gelbėti skęstančiuosius ir laikytis saugaus atstumo karantino metus.

Šiuo metu Lietuvoje karantino sąlygos sušvelnintos, tačiau vis dar galioja daugybė suvaržymų ir rekomendacijų, kaip elgtis vienu ar kitu atveju.

Pagal gegužės 10-osios Sveikatos ministerijos rekomendacijas, paplūdimiuose nerekomenduojama lankytis rizikos grupei priklausantiems žmonėms – vyresniems nei 60 metų amžiaus bei sergantiems lėtinėmis ligomis.

Jeigu jie jau ateitų į paplūdimį, privalėtų laikytis saugaus – ne mažesnio nei 2 metro – atstumo nuo aplinkinių.

Taip pat visiems paplūdimiuose esantiems žmonėms reikia laikytis asmens higienos (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo). Būtina dėvėti apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones, išskyrus valgant ir geriant kavinėse bei maudantis vandens telkiniuose ar užsiimant vandens sportu.

Į paplūdimius raginama atvykti ne didesnėmis nei 2 žmonių grupelėmis, išskyrus šeimas. Išlieka rekomendacijos tarp žmonių ar grupių laikytis ne mažesnio nei 2 metro atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto.

 

 

Išlieka rekomendacijos tarp žmonių ar grupių laikytis ne mažesnio nei 2 metro atstumo.


Gelbėtų su skafandrais?


Palangos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas “Klaipėdos žinias” informavo, kad kol kas pliažuose ties Palanga ramu, žmonių beveik nėra, o jūroje dėl stipraus vėjo didelių bangų niekas nesimaudo.

„Gerai, kad nesimaudo, nes jei kas nors skęstų, net nežinau, ką turėtume daryti. Juk nelįsi su skafandru vandenin.

O priplaukęs, nepaklausi, ar jis serga, ar buvo išvyks į užsienį. Temperatūros taip pat nepamatuosi. Gerai, ištrauktume į krantą, perduotume medikams. Tie išsiveža, padaro tyrimus, o gelbėtojai?

Juos reikėtų izoliuoti ir 6 valandas laukti, kol ateis rezultatai. O jei paaiškėtų, kad išgelbėtasis serga? Tuomet gelbėtojui reikėtų saviizoliuotis dviem savaitėms“, – hipotetinę situaciją nupasakojo J. Pirožnikas.

Anot jo, gal tai ir skamba absurdiškai, tačiau norint laikytis rekomendacijų, reikėtų elgtis būtent taip. Pasak gelbėtojo, jei laikysies nustatyto saugaus atstumo, jokio žmogaus neišgelbėsi. Kaip joks stomatologas konsultuodamas telefonu neištrauks danties.

Paprastai, skęstančiajam į pagalbą skuba du gelbėtojai. Pagal dabartines rekomendacijas, išgelbėję jie galėtų grįžti į darbą, tačiau negalėtų turėti jokių kontaktų su aplinkiniais.

„Po bet kurios gelbėjimo operacijos „iškristų“ du žmonės. Vietoje jų reikėtų rasti papildomus du“, – svarstė J. Pirožnikas.

 

 

Laukia specialių rekomendacijų gelbėtojams

Gelbėtojų tarnybos vadovas paaiškino, kad jie žino, kaip elgtis krante, moka ir turi visas priemones. Tiek kostiumus, tiek pirštines, tiek kaukes. Tačiau kaip elgtis vandeny? Arba į pagalbą skubėti su naro kostiumu, arba išvis negelbėti“, – svarstė J. Pirožnikas.

Jis vylėsi, kad specifinėse Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijose, kurios netrukus turėtų pasiekti Palangos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybą, nebus tokių absurdiškų reikalavimų, tačiau kol kas pagal galiojančią tvarką gelbėtojai turėtų elgtis būtent taip.

Viena gera žinia, kad nuo gegužės 13 d. net ir pliažuose nebereikia dėvėti kaukių. Bus galima ir degintis, ir maudytis be jų. Tačiau poilsiautojai vis tiek privalės laikytis dviejų metrų atstumo.

„Bet kaip jį išmatuosi? Ir kas matuos tą atstumą? Tai išties absurdiškas reikalavimas. Jei norėtume užtikrinti absoliučią saugą, reikėtų uždaryti pliažą ir įleidinėti žmones po vieną, kaip į parduotuvę“, – sakė J. Pirožnikas.

 

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder