Palangos mero Šarūno Vaitkaus teigimu, artimiausioje ateityje kurorto gyventojai nebeturėtų skųstis, kad daugiau kaip 9 mln. eurų kainavusioje koncertų salėje nieko nevyksta.
„Manau, pirmieji renginiai vyks jau vasario mėnesį, per Stintų šventę. Taip pat pasirašėme sutartį su vienu žinomiausių pasaulyje šių laikų kompozitorių amerikiečiu Philipu Glassu. Jis sutiko, kad šiemet organizuojamas jo jubiliejaus koncertų turas šį rudenį pasiektų ir mūsų kurortą. O norinčiųjų laikinai išsinuomoti salę jau dabar yra ne vienas. Vis dėlto bus bandoma ieškoti ir koncesininko – dešimčiai metų“, – LŽ sakė jis.
Įstrigo konkursai
Buvusios Vasaros estrados vietoje po rekonstrukcijos išdygusi Palangos koncertų salė duris lankytojams atvėrė tik kartą: per atidarymą pernai gruodį. Daugiau renginių joje nevyko.
To priežastis – vis nepavyksta rasti objekto valdytojo. Kurorto savivaldybė skelbė jau ne vieną operatoriaus parinkimo konkursą, bet konkursai vis neįvykdavo. Verslininkai nesutinka su merijos iškeltomis sąlygomis ir pasitraukia iš konkursų po pirmojo etapo.
Objekto statybai, kuri atsiėjo per 9,3 mln. eurų, Palangos savivaldybė ėmė paskolą – daugiau kaip 4,3 mln. eurų. Beveik 2,9 mln. eurų gauta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, dar 2 mln. eurų skirta iš Vyriausybės investicinės programos. Koncesijos sutarties sąlygose merija nurodė, kad objekto valdytojas kas mėnesį į savivaldybės biudžetą turėtų mokėti 21 467 eurų nuomos mokestį. Šios finansinės injekcijos leistų padengti paimtą paskolą ir sumokėti palūkanas.
Konkurso aprašyme skelbta, kad koncesininko ieškoma septynerių metų laikotarpiui. Dabar šis terminas pailgintas iki 10 metų.
Koncesininkas šį daugiafunkcį statinį, aprūpintą modernia įranga, ir valdytų, ir prižiūrėtų.
Būsimasis objekto valdytojas turėtų įsipareigoti dirbti tiek vasarą, tiek kitais metų laikais. Per metus jam reikėtų organizuoti ne mažiau kaip 24 renginius ir kartu leisti 12 renginių pagal iš anksto suderintą grafiką surengti kurorto savivaldybei.
Konkurso sąlygose nurodoma, kad koncesininkas įsipareigotų per trejus metus į Palangą pritraukti ne mažiau kaip 240 tūkst. turistų. Per mėnesį nuo sutarties pasirašymo dienos salės valdytojas turėtų įsteigti 10 darbo vietų neterminuotam laikotarpiui – įdarbinti 5 vyrus ir 5 moteris visu etatu. Šias darbo vietas reikėtų išlaikyti visą koncesijos laikotarpį.
Dar vienas bandymas išrinkti koncesininką numatytas vasario 4 dieną. Norą valdyti salę išreiškė Vilniaus „Siemens“ areną valdanti bendrovė „Universali arena“ ir Klaipėdos „Švyturio“ areną valdanti UAB „Pajūrio infrastruktūra“. Ar konkurso dalyviai šįkart ryšis pereiti į kitą atrankos etapą ir pateiks konkrečių pasiūlymų, paaiškės netrukus.
Laukia renginių
Būtent nesėkmingi bandymai parinkti nuolatinį objekto valdytoją Palangos politikus privertė ieškoti alternatyvų – nuspręsta sudaryti sąlygas trumpalaikei salės nuomai.
„Gavome ir Ūkio ministerijos, ir Lietuvos verslo paramos agentūros pritarimą. Ketvirtadienį taryba patvirtino objekto trumpalaikės nuomos aprašą ir nustatė įkainius. Vasaros sezono metu nuoma už parą bus 8 tūkst. eurų, ne sezono metu – perpus mažesnė“, – pasakojo Š.Vaitkus.
Iki bus parinktas koncesininkas, objekto funkcionavimu ir joje esančio turto priežiūra pavesta rūpintis Palangos kultūros ir jaunimo centrui.
„Jau dabar yra norinčių organizuoti renginius. Atvėrėme teisines galimybes tai daryti be koncesininko, bet jis ir toliau bus ieškomas. Vis dėlto sąlygų operatoriui nesirengiame lengvinti, nes savivaldybei reikia grąžinti paskolą, mokėti palūkanas. Kai kuriuose kituose miestuose pastačius arenas, jų operatoriams buvo įteikti rakteliai ir dar mokama iš savivaldybių biudžeto už tai, kad vyktų renginiai. Mes šiuo keliu neisime, nes pati Palanga investavo 4,3 mln. eurų“, – pažymėjo meras.
Ragina nekelti ažiotažo
Vis dėlto kai kurie kurorto politikai nėra tokie tikri, kad įteisinus trumpalaikės jos nuomos galimybes koncertų salė pateisins lūkesčius.
„Žinoma, sprendimas dėl trumpalaikės nuomos yra geras, bet bijau, jog renginiai vyks tik šiltuoju metų laiku. Koncesininkas įsipareigotų nuolat juos organizuoti, o tik trumpam salę išsinuomojusieji norės veikti vasarą. Arba verslo struktūros, norinčios tapti operatoriais, nesugeba prisitaikyti prie kitokių sąlygų, nei yra įpratusios, arba savivaldybė neturi patirties“, – LŽ sakė kurorto tarybos opozicijos atstovas Danas Paluckas.
Tuo metu Palangos vadovas Š. Vaitkus atkirto, kad taisykles sugalvojo ne merija – jos yra parengtos pagal Europos Sąjungos reikalavimus.
„Juk nesėdime nieko nedarydami: nuolat skelbiame konkursus koncesininkui parinkti. Konkursai neįvyksta, bet mes procedūras vykdome. O nemokamai salės neatiduosime. Nekelkime ažiotažo, nes objektas pastatytas labai neseniai. Be to, savivaldybei nereikia jo, kad ir tuščio, išlaikyti: tai daro statybos rangovai. Jie dar ir trūkumus šalina. Ketvirtadienį priimtas tarybos sprendimas dėl trumpalaikės nuomos kaip tik suteiks startą organizuoti renginius ir patikrinti, kaip viskas veikia. Tada gal ir koncesininkui bus lengviau apsispręsti“, – svarstė meras.
Prašymai dėl trumpalaikės objekto nuomos bus priimami nuo vasario 8 dienos. Koncertų salė galės būti nuomojama tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims. Sutartis galės būti sudaryta ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui per kalendorinius metus.
Rašyti komentarą