Sekmadienį Palangoje leidosi pirmieji lėktuvai iš Minsko ir Kijevo. Baltarusijos avialinijos "Belavia" į Lietuvos kurortą keleivius skraidins kartą per savaitę, sekmadieniais, o "Ukraine International Airlines" Palangą sezono metu aplankys dukart per savaitę - trečiadieniais ir sekmadieniais.
"Palyginus su praėjusiais metais, skrydžių bendrovių skaičius yra išaugęs daugiau nei dvigubai. Pernai turėjome tris aviakompanijas, kurios reisus vykdė ištisus metus, o viena buvo sezoninė. Dabar turime jau devynias kompanijas, iš kurių trys vykdo sezoninius skrydžius - "Rusline" iš Maskvos, "Belavia" ir Minsko ir "Ukraine International Airlines" iš Kijevo, - pasakojo VĮ "Lietuvos oro uostai" komunikacijos vadybininkė Agnė Mažeikytė.
Lauks turistų
Pirmuoju reisu į Palangą iš Minsko atskrido 49, išvyko 31 keleivis, iš Kijevo atvyko 50 žmonių, išvyko - 30. A. Mažeikytė teigė, kad baltarusiai planavo skrydžius vykdyti nedideliu lėktuvu, tačiau jausdami didelį susidomėjimą nusprendė keleivius skraidinti talpesniu orlaiviu.
Palangos oro uosto direktorius Marius Gelžinis pažymėjo, kad derybos su Baltarusijos skrydžių bendrove truko apie dvejus metus, su ukrainiečiais dėl galimybės vykdyti skrydžius taip pat derėtasi keletą metų. Iš pradžių buvo svarstyta, kad skrydžiais iš Kijevo galėtų naudotis reabilitacijos atvykstantys ukrainiečiai kariai, tačiau galiausiai apsistota ties turizmo skatinimu.
Pirmuoju bendrovės "Belavia" reisu į Lietuvą skrido apie dvidešimt Baltarusijos žurnalistų, rengusių reportažus apie naująją skrydžių kryptį. Viliamasi, kad Baltarusijos bei Ukrainos turistai pagyvins atvykstamąjį turizmą Klaipėdos regione. Taip pat nurodoma, kad naujosios aviakompanijos siūlo jungiamuosius skrydžius.
Pasak M. Gelžinio, ieškoma ir daugiau aviakompanijų, kurios norėtų vykdyti reisus į Palangos oro uostą.
"Regionui trūksta vokiškos krypties, krypties į Airiją. Dirbame su įvairiomis aviakompanijomis, nuolat su visais bendraujame. Vieni atsiliepia greičiau, kiti - vėliau, tačiau plėtros dar tikimės. Norėtume dar porą trejetą naujų skrydžių turėti", - sakė M. Gelžinis.
Jis pažymėjo, kad Tarptautinio Palangos oro uosto terminalas skirtas aptarnauti 300 tūkst. keleivių per metus, tačiau kol kas toks skaičius tėra siekiamybė, mat pernai aptarnauta apie 150 tūkst. keleivių. Gegužės duomenimis, per metus besirenkančiųjų šiuos oro vartus savo kelionei padaugėjo nuo 10,7 tūkst. iki 21,2 tūkst. Tad šiais metais tikimasi suskaičiuoti jau 200 tūkst. keleivių.
"Žinoma, yra sunku, kai keli skrydžiai supuola į vieną dieną, nes, patys matote, kokio dydžio salės, jos nepritaikytos labai dideliam keleivių skaičiui, ypač, jei tai yra didelis orlaivis. Tačiau dirbame su aviakompanijomis, kad skrydžių laikai būtų sudėlioti taip, jog būtų patogu ir joms, ir mums", - sakė oro uosto direktorius.
Dėmesys mažajai aviacijai
Pasak M. Gelžinio, be skrydžių kompanijų pritraukimo, siekiama gaivinti ir mažųjų lėktuvėlių aviaciją. Didžiausias jų srautas yra vasarą ar per specialius renginius, tačiau siekiama, kad mažieji lėktuvėliai dangų virš Palangos raižytų dažniau.
"Prieš savaitę užbaigėme plėtoti šiaurinį riedėjimo taką, dabar ieškosime, kas galėtų valdyti tą angarą. Vienas mūsų tikslų yra atgaivinti mažąją aviaciją, koncentruosime ją toje oro uosto pusėje, kad ten atsirastų ir mažųjų lėktuvėlių parkavimas, galbūt ir techninė priežiūra", - vizija dalinosi M. Gelžinis.
Pašnekovo duomenimis, per metus Palangos oro uoste priimama 300-500 mažųjų lėktuvėlių.
"Norime, kad jų būtų daugiau. Tai nėra koks nors verslo planas - su mažąja aviacija didelio verslo nepadarysi, bet ji suteikia gyvybę oro uostui", - sakė M. Gelžinis.
Jis svarstė, kad dabar, kai jau atidaryta ir lauko nusileidimo aikštelė Nidoje, mažųjų orlaivių pilotus sudomins galimybės paskraidyti tarp Nidos, Palangos, Mažeikių.
"Vienas mūsų svarbiausių tikslų yra apskritai atgaivinti aviaciją Palangos oro uoste - kad tų lėktuviukų būtų daug ir visi drąsiai skristų. Tarptautiniame oro uoste tai yra unikalus dalykas - mažieji lėktuvėliai čia gali leistis, galima mokytis skristi", - teigė M. Gelžinis.
Rašyti komentarą