Daugiausia su videomeno ir dokumentinės fotografijos žanrais dirbančios švedės naujausias projektas gvildena valstybių sienų, kaip regiono identiteto ir politinę strategijos, temą. Menininkė pasirinko Šengeno erdvės ribas. Sienas sukūrė žmonės, todėl būtent jų grupėmis K. Mistal ženklina valstybių ir kultūrų sankirtas.
Kas sudarys grupę, autorė sprendža atsižvelgdama į kiekvienos šalies istoriją - projekto akcijose dalyvavo Gdansko laivų statytojai, Norvegijos žvejai, Maroko turgaus pardavėjai. Lietuvių mokinių, Neringos peizažo fone dainuojančių liaudies dainas, motyvą K. Mistal pasiūlė akcentuodama "dainuojančios revoliucijos" ir Lietuvos, kaip jaunos demokratijos, įvaizdį.
Drauge su Klaipėdos kultūrų komunikacijų centru (KKKC) surengtoje meno akcijoje dalyvavo 70 klaipėdiečių Vydūno vidurinės mokyklos moksleivių bei 20 jų bendramžių iš Nidos. Jaunimas buvo fotografuojamas ir filmuojamas ant Parnidžio kopos.
Lietuva - ne paskutinis švedės akcijos punktas, po viešnagės čia menininkė ketina keliauti į Pietų Europą. K. Mistal paroda, kurioje žiūrovai galės susipažinti su visu projektu, įvyks KKKC parodų rūmuose ateinančių metų balandį.
Rašyti komentarą