Šiemet pusę milijono litų iš pagalvės mokesčiu vadinamos kurorto infrastruktūros rinkliavos užsibrėžusi surinkti Palangos savivaldybė metų pabaigos lauks lengviau.
Per liepą kurorto poilsio įstaigos ir poilsiautojus priimantys privatūs asmenys deklaravo apie 220 tūkst. nakvynių. Naktį kurorte praleidęs svečias savivaldybei sumoka vieną litą, todėl tokia pati suma papildys ir Palangos biudžetą.
Pridėjus per birželį gautus 80 tūkst. litų, kurortui iki numatyto plano per rugpjūtį ir likusius šių metų mėnesius lieka surinkti mažiau nei pusę sumos. Tačiau savivaldybė praėjusį mėnesį tikėjosi gerokai didesnės rinkliavos.
Miesto valdžios skaičiavimais, 200 tūkstančių litų turėjo būti gauta vien per du liepos mėnesio savaitgalius, kai Palanga buvo sausakimša, o poilsiautojams buvo sunku surasti nakvynę net pas kurorto gyventojus.
Labiausiai savivaldybę nustebino iš juridinių asmenų gautos deklaracijos. Palangoje esančios 125 oficialios apgyvendinimo įstaigos per liepą deklaravo tik 130 tūkst. nakvynių. Tai vos du kartus daugiau nei vėsų birželį, kai iš juridinių asmenų buvo surinkta apie 60 tūkst. litų.
Pagal gautus duomenis galima manyti, kad, lyginant su birželiu, kai kurie kurorto viešbučiai per liepą sulaukė nežymaus apgyvendintų poilsiautojų padidėjimo, o jų užimtumas nepasiekė nė 50 procentų. Pavyzdžiui, kurorto centre esantis 36 numerių viešbutis „Žydroji liepsna” per liepą deklaravo 1170 nakvynių. Tuo metu tik 7 kambariais didesnis viešbutis „Pajūrio alka” per tą patį laikotarpį suteikė 1939 nakvynes.
Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, didžioji dalis Palangos viešbučių nurodė, kad jų užimtumas liepos mėnesį siekė daugiau nei 85 proc.
Kodėl šie duomenys nesutampa su pagalvės rinkliavos deklaracijomis, VMI ketina aiškintis iš įmonių gavusi PVM deklaracijas.
Rašyti komentarą