Toks pat konkursas vyko prieš 10 metų, kai buvo minima 750-ųjų Kretingos vardo rašytiniuose šaltiniuose pirmojo paminėjimo data. Anuomet L. Kuklienės sukurtas ženklas, kuriame buvo pavaizduotas piliakalnis su pilimi, buvo naudojamas visose svarbiausiose miesto šventėse visą dešimtmetį.
"Konkursas vyko dviem etapais, rezultatams įvertinti rinkosi komisija. Dalyvavo 11 autorių, kurie pateikė 14 projektų. Pasirinkome geriausią. Laimėtoja - ir vėl grafikė Lidija Kuklienė", - sakė Kretingos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Raimunda Ruškuvienė.
Pasak jos, visi ženklai buvo originalūs, turiningi, kiekvienas autorius miesto šventės papuošimui pasiūlė savąjį variantą, kokį pasiūlė jo vaizduotė. Šių metų ženkle liko pagrindinės spalvos: mėlyna ir geltona.
Pagal konkurso nuostatus, ženklas turėjo atspindėti miesto istorijai būdingus ypatumus, įprasminti etninės kultūros paveldą, dorovines ir dvasines vertybes.
"Visiems patiko mano sukurtas pirmasis ženklas. Sužinojau, kaip maždaug galėjo atrodyti Ėgliškių (Andulių) pilis, stovėjusi šalia Kretingos. Atsižvelgiau į ekonominę situaciją, nes miestas neturi lėšų daryti visiškai naują ženklą, tad šiek tiek modifikavau senąjį ženklą. Dar norėjau, kad simbolis būtų paprastas, aiškus visiems kretingiškiams, be užslėptų prasmių, kad nereikėtų ilgai stovėti prie vėliavėlės ir galvoti, kas gi ten pavaizduota.
Tas mano pirmas variantas buvo pilis tarsi gintaro gabale, geltonai oranžinio atspalvio. Dabar Kretingos vardą užrašiau "šokančiomis" raidėmis, nes manyta, jog Kretingos vardas kilęs iš žodžio "kretėti", "kratytis", nes buvę prasti keliai. Ženklas dekoratyvus, lengvai pritaikomas ir kai būna sumažintas, ir išdidintas ant vėliavų, ir atrodo puošniai", - sakė pati ženklo autorė, gavusi 1 000 litų premiją.
Rašyti komentarą