Pirmieji kormoranai Plazės rezervate, vos už dviejų kilometrų nuo Karklės, pastebėti prieš porą metų. Tačiau pailsėję ir pasisotinę paukščiai čia neužsibūdavo. Šiemet pirmą kartą, vos prieš keletą dienų, rezervato miškelyje pastebėti jų lizdai – iš viso penkiolika, kuriuose kormoranai ruošiasi perėti. Manoma, kad čia jie apsistojo po baidymų Juodkrantės kolonijoje.
„Niekas čia jų nebaido, nešaudo, matyt jie per laiką priprato, pamatė kad yra saugu ir pasirinko perėjimui. Nes paukštis neturi kur dingti – jis turi gyventi kaip gamta liepia. Ir tai yra išsigelbėjimas. Reikia prisiminti, kad kormoranai šiuo metu yra pagrindinis invazinės rūšies grundulo reguliatorius Baltijos jūroje. Puiku, kad turime kormoranus, kurie pareguliuos tas invazines rūšis“, – pasakoja Pajūrio regioninio parko ekologas Erlandas Paplauskis.
Įsikūrus kormoranams, pasak ekoloogo, toje vietovėje padidėja biologinė įvairovė. Be to, čia nėra vertingų senų medžių ar komercinių medienos plantacijų, todėl parko darbuotojai nemato priežasčių, kodėl kormoranai negalėtų įsikurti rezervate, kuris, pasak ekologo, ir skirtas gamtos apsaugai.
„Gaila ar negaila, bet kasdien mes plynais kirtimais iškertame miško ženkliai daugiau, negu visi Lietuvos kormoranai nudžiovino per 20 metų“, – lygina ekologas.
Pasak jo, dėl rūgščių kormoranų išmatų sunaikintų miškų vietoje išauga kiti medžiai, ir tai esą natūrali gamtos kaita. Pajūrio regioninio parko darbuotojai tikisi, kad po kelerių metų rezervate lizdus pradėjusi sukti nauja kormoranų kolonija gerokai išsiplės.
Rašyti komentarą