Koncertų salės konkursas vis dar dėmėtas

Koncertų salės konkursas vis dar dėmėtas

"Galbūt šįkart pavyks", - sako ketvirtąjį Palangos koncertų salės koncesijos konkursą rengiantys valdininkai. Jame besivaržančios keturios bendrovės taip pat nusiteikusios gan optimistiškai, tačiau kai kurios jų vėl vardija nelogiškas konkurso sąlygas. Taip pat konkurse galima įžvelgti keistų ryšių tarp Palangos valdžios ir kai kurių pretendentų.

Užpernai duris atvėrusios Palangos koncertų salės statyba kainavo 9,4 mln. eurų. 4,4 mln. eurų į objekto statybą investavo pati Savivaldybė, 2 mln. gauti iš Vyriausybės investicinės programos, o likę 2,9 mln. eurų - iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų. Būtent dėl pastarųjų pinigų atsirado reikalavimas, kad statinį valdytų privatus operatorius, nes koncertų salei patekus į valdžios rankas esą būtų iškraipoma konkurencija.

Dar užtruks

Viešai skelbiama, jog išankstinės koncesijos konkurso atrankos reikalavimus atitiko keturios bendrovės - UAB "L2L", UAB "Pajūrio infrastruktūra", UAB "ProDj" ir UAB "Universali arena". Vakar 15 val. jos turėjo pateikti išsamius pasiūlymus, kaip valdytų koncertų salę, kokius renginius siūlytų, kaip įgyvendintų valdininkų keliamas sąlygas.

Šįsyk tarp pagrindinių reikalavimų yra sąlygos ne sezono metu (nuo rugsėjo 16 iki gegužės 14 dienos) surengti 24 koncertinius renginius; pagal suderintą grafiką 12 dienų per metus patalpas nemokamai suteikti Savivaldybės renginiams; sukurti ir 6 mėnesius išlaikyti 10 darbo vietų; iki 2019 m. vasario 11 d. pritraukti 195,7 tūkst. renginių lankytojų; savo lėšomis remontuoti ir keisti natūraliai susidėvėjusį turtą.

Be visa to, koncesininkas turėtų mokėti daugiau nei 90 tūkst. eurų siekiantį metinį nuomos mokestį. Tiesa, nustatyti tam tikri nuomos mokesčio koeficientai: pirmais metais reikėtų mokėti tik dešimtadalį minėtos sumos, antrais - pusę sumos, o nuo trečiųjų metų tektų atseikėti po 90 tūkst. eurų.

Palangos savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Ramunė Olšauskaitė-Urbonienė džiaugėsi, jog ketvirtasis koncesijos konkursas susilaukė net 4 įmonių susidomėjimo, ir kad jos dalyvauja tolesnėje atrankoje. Vedėja įsitikinusi, jog nuleista reikalavimų kartelė lėmė didesnį bendrovių įsitraukimą.

Ji patvirtino, jog visos minėtos bendrovės perėjo kvalifikacijos vertinimą ir buvo kviečiamos teikti išsamius pasiūlymus.

"Pagal pateiktas paraiškas įvertinsime bendrovių galimybes valdyti koncertų salę. Jei reiks, siųsime paklausimus dėl paraiškos papildymo, lauksime atsakymų, o tada paraiškas vertinsime balais. Daugiausia jų surinkusi bendrovė bus pakviesta į derybas", - paaiškino R. Olšauskaitė-Urbonienė.

Skaičiuojama, jog jei nereikės daug paklausimų, paraiškų vertinimas truks dvi savaites. Su geriausio pasiūlymo autoriumi derybos gali trukti iki dviejų mėnesių. Vėliau dokumentai bus siunčiami derinti į Finansų ministeriją ir galiausiai naująjį koncesininką turės patvirtinti Palangos taryba. Jei nė viename etape nebus stringama, naujasis operatorius darbą koncertų salėje pradėtų maždaug vasaros pabaigoje.

Nesiruošia atsitraukti

Konkurse dalyvaujančios UAB "Universali arena" generalinis direktorius Andrius Žiauberis "Vakarų ekspresui" kol kas nesutiko atskleisti, kokius tiksliai renginius planuoja rengti Palangos koncertų salėje, jei laimėtų konkursą. Visgi išsamų pasiūlymą pateikę verslininkai neabejoja savo jėgomis: jie valdo Vilniaus "Siemens" ir Panevėžio "Cido" arenas, taip pat dalyvauja valdant renginių organizavimu, bilietų platinimu ir kita šios srities veikla užsiimančias bendroves.

"Bendrame kontekste tarp keturių minimų įmonių turime plačiausią ir didžiausią patirtį. Nors visi atitikome išankstinius kriterijus, tikiuosi, jog Savivaldybė laimėtoją atrinks atsižvelgdama į bendrovių patirtį šioje srityje, žadamų renginių koncepciją", - tvirtino A. Žiauberis.

Neseniai vadovauti "Universaliai arenai" paskirtas A. Žiauberis tikina pastebintis nemažai konkurso sąlygų keistenybių. Tą įrodo ir gausybė verslininkų užduotų klausimų valdininkams. Tačiau neretai atsakymai į juos esą būna gan paviršutiniški. Kita vertus, pastebima, jog konkurso sąlygos ruošiamos pagal šabloną, kartais dokumentus nukopijuojant net iš kitų savivaldybių rengiamų koncesijos konkursų, tad kai kurie punktai kelia abejonių.

"Nepamirškime, kad po nugalėtojo paskelbimo vyksta derybos ir nemaža dalis punktų gali būti derinama juos detalizuojant ir įsigilinant", - teigė vadovas.

Dėl Palangos arenos koncesijos konkuruoja ir UAB "Pajūrio infrastruktūra", priklausanti įmonių grupei, valdančiai Klaipėdos "Švyturio" areną, Kauno Girstučio sporto kompleksą ir kt. Bendrovės direktorius Paulius Baltrėnas sakė, jog pagaliau tikisi sulaukti konkrečios konkurso baigties.

PAVYZDŽIAI. Kone kiekvienas koncesijos konkurso dalyvis turi savo skundų - dėl reikalaujamo lankytojų skaičiaus, privalomos pastatyti technikos, remontų ir panašiai. Eimanto Chachlovo nuotr.

Bendrovės atstovai taip pat neabejoja savo sėkme - konsorciumas turi arenų valdymo patirties, o jungtinės veiklos sutartį pasirašė su gan žinoma renginių organizavimo bendrove "Bravo Events".

"Ši bendrovė yra vienas didžiausių renginių organizatorių Lietuvoje, turinti 4,5 milijono eurų apyvartą iš renginių organizavimo veiklos. Jų organizuojami renginiai vyksta didžiausiose Lietuvos arenose bei kitose vietose", - sakė P. Baltrėnas.

Visgi neslepiama, kad didžiausias iššūkis būtų Palangos koncertų salę įveiklinti ir ne sezono metu.

"Salė atsidarė prieš pusantrų metų, darėme monitoringą, kas vyko, mat ją buvo galima nuomotis ir rengti renginius. Žvelgiant į tai, kiek salėje vyko renginių, konkurso sąlygos kol kas yra nepatrauklios ir nerealios. Objektas savaime "neišsisuko", yra gana apytuštis net ir sezono metu. Pernai ne sezono metu įvyko gal 8 mokami renginiai, o reikalaujama 24. Sezono metu buvo gal 10-12 renginių. Darant 20 renginių per metus salę būtų nerealu išlaikyti, įgyvendinti sąlygas ir dar sumokėti nuomos mokestį. Kitą vertus, turime 15 metų patirtį, specialistų komandą, tad tikime, jog potencialą salė turi ir kad galima įgyvendinti keliamas sąlygas", - šnekėjo P. Baltrėnas.

Ryšius nutraukė?

Konkurse dalyvauja ir daugiausia renginių technikos nuoma užsiimanti bendrovė "ProDj". Iki tol Palangos salės koncesija nesidomėjusios bendrovės vadovas yra Dovydas Bajoras. Jis iki vasario vadovavo Palangos savivaldybei priklausančiai bendrovei "Palangos renginiai". Šios bendrovės pavadinimas nuskambėjo ankstesniuose koncesijos konkursuose, kai nauja Savivaldybės tarybos sprendimu įkurta bendrovė bandė dalyvauti privatiems operatoriams skirtame konkurse. Tokį Savivaldybės akibrokštą verslininkai įvertino kaip kurorto valdžios bandymą salę perimti į savo rankas ir iškart kreipėsi į teismą. Netrukus UAB "Palangos renginiai" atsitraukė ir konkurse nebedalyvavo.

Dabar "ProDj" direktorius D. Bajoras tvirtina nutraukęs saitus su Savivaldybe, nebevadovauja jos įkurtoms įmonėms.

"Ten sekėsi neblogai, tačiau viskas vyko per lėtai, dėl to ir išėjau. Norėjau greitesnio sprendimų priėmimo, bet šios UAB savininkas buvo Palangos miestas, tad ne viskas vyko taip sparčiai ir paprastai, kaip būtų valdant kokiam fiziniam asmeniui", - tvirtino D. Bajoras ir sakėsi darantis viską skaidriai - nėra nei politikų patarėjas, nei padėjėjas ir konkurse dalyvauja kaip eilinis verslininkas.

Visgi internete nesunku aptikti, jog D. Bajoras priklauso konservatorių partijai, kuriai priklauso Palangos meras ir daugelis kurorto Tarybos valdančiosios daugumos atstovų.

D. Bajoras teigė, jog jo bendrovė konkurse dalyvauja kartu su uostamiesčio renginių organizavimo bendrove "Gera nuotaika". Pastarieji gan žinomi, mat į Klaipėdą yra "atvežę" tokius atlikėjus kaip Alina Orlova, Lemon Joy, rengė Kovo 11-osios minėjimą "Švyturio" arenoje ir t.t.

Jis pripažįsta, jog koncesijos konkurse balas priklausys nuo to, kokius renginius planuojama rengti koncertų salėje. Tad planuojami ne tik populiariosios muzikos renginiai, tačiau ir įvairūs miuziklai, operetės, įvairūs festivaliai ir panašiai, o dėl tokių renginių organizavimo šnekamasi su Lietuvos ir užsienio renginių organizatoriais.

"ProDj" vadovas taip pat stebėjosi koncesijos konkurso sąlygomis - jį piktino punktas, kuriuo reikalaujama remontuoti natūraliai susidėvėjusias koncertų salės konstrukcijas.

"Jei nuomojate butą ir jame sugedo klozetas, sulūžo kranas ar suskilo siena, tai tvarko savininkas. Suprantama, kosmetinis remontas yra nuomotojo atsakomybė, tačiau šiuo atveju net galimo statybininkų broko rizika krenta ant koncesininko pečių. Juolab kad koncertų salė buvo pastatyta greitai", - abejonių turėjo D. Bajoras.

Jis stebėjosi ir techninėmis sąlygomis - jose konkrečiai įvardyta, kokią įrangą reikėtų įsigyti ir pastatyti koncertų salėje. Jis sutinka, jog garso sistema turėtų būti įrengta, tačiau šviesų sistemų įrengimas esą yra perteklinis, mat dažniausiai renginiai atvyksta su savo apšvietimo technika, išdėstymu, šviesų dailininku ir panašiai. Taip pat ir reikalaujama garso technika ne visiškai suvokiama sveiku protu - neva reikalaujama 125 decibelų stiprumo garso "padengimo", kas prieštarauja higienos normoms ir toks garsas net galėtų apkurtinti žmogų.

Mato keistų punktų

Apie ketvirtąją konkurse dalyvaujančią bendrovę "L2L" viešojoje erdvėje praktiškai nėra informacijos. Šios bendrovės vadovė - Alina Skardžiuvienė, verslininko Audriaus Skardžiaus žmona. Bandant skambinti bendrovei priskirtu numeriu būtent pastarasis ir atsiliepė. Paaiškėjo, jog jo vadovaujama bendrovė "Domus Extra", kuri yra Vilniaus "Compensa" arenos valdytoja, konkurse dalyvauja jungtinės veiklos sutarties pagrindu su "L2L".

"Visa mūsų patirtis surišta su "Compensa" koncertų sale. "L2L" organizuoja renginius, o "Domus Extra" valdo areną. Galima pasižiūrėti vykusius renginius - pernai salė buvo užimta 120 dienų, kas, mano manymu, yra didžiulis pasiekimas", - sakė A. Skardžius.

Jis tvirtino, jog koncesijos konkurso sąlygos juos taip pat ne visai tenkina. Ypač reikalavimas, kad iki 2019-ųjų vasario turi apsilankyti 195 tūkst. svečių.

"Nežinau, kaip įgrūsti tokį skaičių svečių į salę ir kaip padaryti tiek renginių. Klausimas, kas išvis tokias sąlygas ruošė - turbūt tik pati Savivaldybė ir galėtų paaiškinti, kaip įgyvendinti šį punktą", - sakė verslininkas.

Jį taip pat piktino, jog 12 dienų per metus salę privaloma atiduoti Savivaldybei, o koncesininkas privalės mokėti už šviesas, kondicionavimą, aptarnavimą ir panašiai.

"Turbūt nelabai sąžininga - moki nuomą, dirbi, o čia ateina šeimininkas ir sako, kad aš čia pagyvensiu kurį laiką", - stebėjosi A. Skardžius.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder