Į "Vakarų ekspresą" kreipęsi klaipėdiečiai tvirtino, jog kvapas buvo panašus į sieros rūgšties ar dujų. Kvapas esą netgi griaužė akis.
Klaipėdos visuomenės sveikatos centro (VSC) Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjos Astos Šlepetienės teigimu, į specialistus gyventojai nesikreipė, todėl apie sklindantį kvapą ji sužinojusi tik iš žurnalistų.
Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miesto agentūros vedėjas Romualdas Dužinas apie kvapą girdėjęs taip pat nebuvo. Anot jo, stacionari taršos stebėjimo stotelė, esanti Bangų gatvėje, taip pat nieko įtartino neužfiksavo.
Sužinoję apie kvapą, agentūros darbuotojai visgi patikrino aplink esančias įmones, iš kurių galėtų sklisti kvapas, tačiau jokių pažeidimų aptikta nebuvo. "Šiek tiek per vėlai sužinojome, nes kvapas jau buvo išsisklaidęs", - teigė vedėjas.
R. Dužino spėjimu, greičiausiai kuri nors iš įmonių, esančių centrinėje miesto dalyje, bus atlikusi trumpalaikius darbus, dėl kurių ore ir pasklido medžiagos.
Jis taip pat tikino, jog agentūra yra atsakinga už taršą aplinkai, o nusiskundimus dėl kvapų turėtų tirti Klaipėdos VSC.
"Dėl kvapų reikia kreiptis į Visuomenės sveikatos centrą, mes galime tik dalyvauti komisijoje", - sakė R. Dužinas.
Anot A. Šlepetienės, tyrimo dėl sklidusio kvapo, kol nėra gautų skundų, Klaipėdos VSC pradėti negali, o ir tirtų tik tuo atveju, jei kvapas būtų jaučiamas bute ar name. Esant skundui Klaipėdos VSC turėtų atsekti įmonę, iš kurios sklinda kvapas.
"Jeigu žmogus skundžiasi dėl sklindančių kvapų, kreipdamasis į VSC turėtų palikti savo kontaktinius duomenis, aprašyti kvapo intensyvumą, kada jis stipriausias, jei įmanoma, apibūdinti kvapą. Taip pat jis turėtų įsileisti į namus penkių žmonių komisiją, kuri ištirtų ir palygintų kvapus su tariamo teršėjo", - kreipimosi dėl kvapų tvarką apibūdino A. Šlepetienė.
Rašyti komentarą