Mokymuose dalyvaus daugiau kaip 100 karių iš visų kariuomenės pajėgų ir 15 pareigūnų iš įvairių vidaus sistemos tarnybų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD), Viešojo saugumo tarnybos (VST) ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT).
„Pratybas „Perkūno karys 2012” galima būtų pavadinti išmaniosiomis pratybomis, nes su jomis bus susietos ir vienu metu vyks dar ketverios taktinio lygmens padalinių ir atskirų vienetų pratybos: Karinėms oro pajėgoms priklausantis Oro gynybos batalionas vykdys objekto oro gynybos pratybas, Specialiųjų operacijų pajėgų kariai treniruosis vykyti specialiąsias operacijas, PAGD vykdys gaisro gesinimo pratybas Būtingės naftos terminale, o Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo operacijų centras treniruosis savo standartines veiklos procedūras”, – sakė pratybų „Perkūno karys 2012” vadovas majoras Albertas Dusevičius. Pasak majoro, šie mokymai yra geras racionalaus valstybės lėšų panaudojimo pavyzdys, nes jei minėtos pratybos būtų organizuotos atskirai, jos pareikalautų nemažų papildomų logistinių išlaidų.
Nuo 2010 m. rengiamos pratybos šiais metais bus ypatingos tuo, kad jose pirmą kartą dalyvaus ir pareigūnai iš VSAT ir stebėtojai iš Vyriausybinių ryšių centro prie Valstybės saugumo departamento. Be to, šiųmetinėse pratybose, atsižvelgiant į šiuolaikines grėsmes, pirmą kartą bus vykdomas pratybų telekomunikacijų tinklų kibernetinio pažeidžiamumo vertinimas, kurį atliks Ryšių ir informacinių sistemų prie Krašto apsaugos ministerijos specialistai.
Kaip sakė mjr. A. Dusevičius, per pratybas „Perkūno karys 2012” bus žengtas ir kitas svarbus žingsnis didinant kariuomenės ir vidaus sistemos tarnybų sąveiką – siekiant ateityje efektyviau planuoti ir vykdyti bendras operacijas bus bandoma sujungti kariuomenės telekomunikacijų tinklus su pratybose dalyvaujančių tarnybų tinklais ir perduoti jais įvairaus pobūdžio informaciją (vaizdą, garsą, duomenis ir pan.).
Pirmąją pratybų „Perkūno karys 2012” savaitę ryšininkams bus dėstomos teorinės paskaitos ir vyks praktiniai užsiėmimai. Jų metu patirtimi su pratybų dalyviais dalinsis instruktoriai iš kariuomenės Sausumos pajėgų, Jungtinio štabo, Lietuvos kariuomenės mokyklos ir Ryšių ir informacinių sistemų tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos. Antrąją savaitę Klaipėdos apskrityje vyks aktyvioji pratybų fazė. Jos metu pratybų dalyviai vykdys įvairias ryšio palaikymo užduotis, būdingas TMU OP, pagal iš anksto sukurtą scenarijų.
Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas.
Lietuvos kariuomenė taikos meto užduotis vykdo teikdama paramą civilinei valdžiai krizių atvejais, kai civilinės valdžios institucijos pačios neturi pakankamų ar tinkamų pajėgumų jas suvaldyti. Lietuvos kariai yra pasiruošę padėti civilinėms institucijoms vykdyti žmonių paieškos ir gelbėjimo operacijas, likviduoti gaisrų, potvynių ir kitų stichinių nelaimių pasekmes, saugoti valstybės sieną ir svarbius valstybės bei savivaldybių objektus, kitas užduotis. Vykdydama šias užduotis ir joms besiruošdama, kariuomenė bendradarbiauja su Vidaus reikalų ministerija ir jai pavaldžiomis tarnybomis: PAGD, VST, VSAT, Vadovybės apsaugos departamentu, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktine „Aras“ ir kt.
Nuo 2010 m. pradžios Lietuvos kariai pradėjo nuolatos budėti TMU OP. Nuo šių metų pradžios dviejų metų trukmės budėjimą vykdo antroji, apie 950 karių dydžio, TMU OP pamaina. Šias pajėgas sudaro Sausumos, Jūrų, Oro ir Specialiųjų operacijų pajėgų elementai. Didžiausio jų – Sausumos pajėgų elemento – pagrindą šiuo metu sudaro kariai iš Tauragės rajone įsikūrusio LDK Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono.
Rašyti komentarą