Klaipėdiečiai Londone olimpiados nelaukia

Klaipėdiečiai Londone olimpiados nelaukia

Sakoma, kad Jūros šventė - tai šventė visai Lietuvai, bet tik ne vietiniams. Tačiau klaipėdiečiams, kurie šiuo metu gyvena ir dirba Jungtinės Karalystės sostinėje, savaitgalinis šurmulys uostamiestyje yra niekis palyginus su tuo, kaip miestą pakeitė olimpinės žaidynės.

Nervina minios Klaipėdos centre, automobilių kamščiai, kuriuose tenka prastovėti net 10 minučių? Tereikia padauginti Jūros šventės mastus keliasdešimt kartų ir įsivaizduosite, kas dabar dedasi Londone, kuriame, remiantis įvairiais duomenimis, gyvena apie 200 tūkst. lietuvių.

Daugiausiai nepatogumų turi tie, kuriems tenka naudotis šiaip jau labai gerai išvystytu visuomeniniu transportu: autobusai nukreipti nuo įprastinių maršrutų, metro linijos - užkimštos. Ne ką geriau ir automobilių vairuotojams, dar daugiau praleidžiantiems spūstyse. Kai kam artimiausią mėnesį teks ilgiau nei įprastai padirbėti.

Dėl visko kalta olimpiada, velniop ją!

KELIONĖS. Daugiausiai nepatogumų patiria tie, kurie naudojasi visuomeniniu transportu, ypač metro. Po atidarymo repeticijos olimpiniame stadione iki jo vedančių linijų darbas buvo sutrikęs. "Scanpix" nuotr.

Vietos lietuvių spaudoje viena autorė rašo: "Nežinau, gal yra tokių, kurie trokšta per olimpiadą būti Londone, bet aš džiaugiuosi, kad nebūsiu. To jausmo nepakeitė net žinia, kad lietuviai krepšininkai laimėjo kelialapį į žaidynes."

Žaidynės lietuvių kaimynystėje

Gausi tautiečių dalis apsistoję Stratfordu vadinamojoje Londono dalyje, kurioje pastatytas olimpinis parkas bei kaimelis. Stratforde bei greta esančiuose Becktone bei Barkinge emigrantų iš Lietuvos koncentracija tokia didelė, kad sutikti lietuviškai kalbantį žmogų - jokia retenybė, parduotuvėse pilna prekių su ženklu "Made in Lithuania", yra tautiečių restoranas, prekybos centras.

Tačiau šiuose rajonuose apsistoję klaipėdiečiai apie olimpiadą galvoja mažiausiai - ateinančias dvi savaites jie ir toliau eis į darbą, kurį šiame megapolyje pasiekti ir taip užtrunka laiko, o dabar kyla dar ir daug papildomų keblumų.

Siekdami jų išvengti kai kurie tautiečiai tas dvi savaites nusprendė atostogauti ir grįžti į gimtąjį miestą (pastebėjote, kaip uostamiesčio gatvėse padaugėjo su Didžiosios Britanijos registracijos numeriais?). Ačiū jiems, išsikeitę svarus sterlingus (jų kursas dabar išties palankus) pinigus ištaškys Klaipėdos senamiesčio baruose, o ne išleis olimpiados suvenyrams ar papildomam autobuso bilietui, nes kelias į namus po darbo gali būti užtvertas.


Kitiems buvo pasakyta: "Jokių atostogų." Treti net patys apie tai negalvojo, nes darbdaviai žaidynių dienomis pažadėjo mokėti daugiau.

SRAUTAI. Dėl intensyvaus eismo Londone kyla nemažai spūsčių, kurias dar labiau didina rezervuotos juostos olimpiniam transportui.

Ne visur taip blogai

"Nusižudysiu, jeigu bosas neišleis atostogauti olimpiados metu. Dėl jos čia jau neįmanoma gyventi", - Londone gyvenančio sūnaus žodžius citavo klaipėdietė Vilija.

Žinoma, jos atžalos ketinimai nėra rimti, tačiau žodžiai puikiai atspindi, kokias emocijas emigrantams šiuo metu sukelia olimpiada.

Tiesa, jos sūnus Rokas sako, kad Londone - ne viskas taip baisu kaip piešiama.

"Sunku pasakyti, kodėl. Pirma, žaidynės dar neprasidėjo, o gal anglai joms labai gerai pasiruošė, arba neatvyko tiek žmonių, kiek tikėtasi. Be to, aš gyvenu ne pačiame Stratforde ir vykdamas į darbą visuomeniniu transportu nevažinėju. Girdėjau, kad Stratfordo srityje jau buvo kilę spūsčių - žmonių prisirinko tiek, kiek į gerą koncertą", - vakar įspūdžiais dalijosi jis.

Be to, Rokas netrukus bus Klaipėdoje, mat olimpiados metu jam dirbti nereikės.

"Man tiesiog pasisekė. Baigėsi sutartis, o naujos reikia laukti. Bet dirbančiųjų atostogauti per žaidynes niekas neleis - bus tikrai daug darbo, dar reikės ir atostogaujančius pavaduoti", - sakė šiomis dienomis į gimtinę grįžtantis klaipėdietis.

"Greičiau pasibaigtų"

Tuo tarpu Klaipėdą į Londoną prieš kelis metus išmainiusiai Rūtai atostogos jau baigėsi ir tenka grįžti į darbą restorane miesto centre, į kurį reikia nusigauti iš pačios Stratfordo širdies - pro jos buto langus matosi netoliese esantis olimpinis parkas.

"Nervina, kelionė į darbą ir taip trukdavo apie valandą, dabar - dar ilgiau. Aplink - minios žmonių, žodžiu, "bardakas". Greičiau jau pasibaigtų ta olimpiada", - sakė ji.

"Man tenka išvežioti prekes krovininiu automobiliu, tačiau naktį, todėl viso to chaoso nematau", - sakė jos sužadėtinis Povilas.

Ilgiau trunka kelionės

Ne pirmi metai interneto svetainėse apstu pasiūlymų iš Klaipėdos į Londoną keliauti autobusais ir mikroautobusais. Šios kelionės įprastai trunka apie pusantros paros, galutinė stotelė - Stratfordas, arčiau namų.

Tačiau dabar kelionė gali dar labiau prailgti.

"Be abejo, artėjant olimpiadai kyla nesklandumų, ypač dėl transporto eismo. Kelionė užtrunka ilgiau, tačiau mes keleiviams nesame įsipareigoję atvežti juos į Londoną tiksliu laiku", - sakė vienas verslininkas, kuris organizuoja keleivių pervežimą iš Klaipėdos į Londoną ir atgal.

Bėga net vietiniai

Beje, Rytinės Londono dalies gyventojai olimpinėms žaidynėms pradėjo ruoštis gerokai iš anksto.

Jau 2011-ųjų rudenį vietos laikraščiuose jau buvo pilna skelbimų apie londoniečių išnuomojamus butus ir privačius namus nuo liepos pabaigos iki rugsėjo: būtent tiek truks olimpinės ir parolimpinės žaidynės, kurioms pasibaigus gyvenimas turėtų grįžti į įprastas vėžes.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder