Anot R. Ramanausko, maždaug prieš dešimtmetį panaikinta savivaldybių policija likimo valiai paliko miesto tarybos sprendimus dėl gyvūnų laikymo, triukšmo prevencijos, švaros taisyklių ir t.t. Niekas negarantavo jų įgyvendinimo. Tokioms problemoms spręsti policija turi per mažai darbo jėgos, menką finansavimą. Tad visapusišku gyventojų saugumu ir kokybiška gyvenamąja aplinka prieš dvejus metus Vilniuje ir pradėjo rūpintis minėtas skyrius, įkurtas prie Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento.
Pagrindinis skyriaus strateginis uždavinys – identifikuoti nesaugumo priežastis ir nustatyti kryptis, pagal kurias būtų atliekami pastovūs patikrinimai. Taip pat - užsiimti prevencija, formuojančia visuomenės sąmoningumą.
Čia dirba dvidešimt kvalifikuotų aukštąjį teisinį išsilavinimą turinčių specialistų, kurie operatyviai reaguoja į skundus. Susisiekti su jais gyventojai gali visą savaitę trumpuoju telefonu. Skambučiai registruojami, pažeidėjai baudžiami griežtai, bet teisingai. Pavyzdžiui, viešosios tvarkos skyriui užfiksavus, už numestą nuorūką ar saldainio popierėlį asmuo gali gauti 350 litų baudą.
„Šio skyriaus veikla įrodo, jog savivaldybė ne tik priima sprendimus, bet ir pati rūpinasi jų įgyvendinimu. Visgi iškart žmonių nebaudžiame. Kartais pakanka ir įspėjimo“ – teigė R. Ramanauskas.
Dalinti maišeliai šunų ekskrementams, specialios dėžės šiam reikalui, perspėjantys ženklai. Net karštymečiu ištroškusiems vežiojamas vanduo – skyriaus nuopelnas. Taip pat buvo vykdyta akcija „Daugiau erdvės kiemuose“, kurios metu užfiksuoti 523 neeksploatuojami automobiliai. Jie perduoti Vilniaus vyriausiajam policijos komisariatui.
Per dvejus intensyvaus darbo metus tokia veikla, anot direktoriaus, pasiteisino. Nuo metų pradžios iki liepos 14 d. buvo išnagrinėtos 1062 administracinių teisės pažeidimų bylos. 219 atvejų apsiribota tik įspėjimu, o piniginių nuobaudų surinkta 125 605 Lt.
Tikimasi, jog vis mažės šiukšlinamos teritorijos ir geriančiųjų viešosiose vietose žmonių skaičius, bus mažiau skundžiamasi dėl triukšmo baruose ir kavinėse, o vilniečiai ir miesto svečiai vaikščios švaresnėmis gatvėmis. Sostinėje šis procesas vyksta šiek tiek efektyviau ir intensyviau.
O mes vis dar laukiame, kol ne tik Vilniuje, bet ir ir Klaipėdoje tokiais ar galbūt dar geresniais būdais bus užtikrinama švara, gyventojų saugumas ir ramybė.
Rašyti komentarą