Šunys pasirodo 6 valandą ryto...
Kintiškė Irena "Šilokarčemai“ pasakojo, kad kiekvieną rytą apie jos namus laksto valkataujantys šunys, ir ji nebežinanti, kiek dar reikės laukti, ką daryti, kas tuos šunis turi išgaudyti. Moteris sakė, jog buvo nuėjusi į seniūniją – seniūno tuo metu neradusi, bet apie tą problemą kalbėjusi su specialistu Zigmu Makaru.
"Kintuose, prie ženklo, rodančio kelią į girininkiją, kiekvieną rytą, apie 6 valandą, pasirodo būrys šunų. Aš kasdien nešu į laukinių žvėrių šėryklą pašaro. Netoli girininkijos radau suėstos stirnos likučius, tai parėjus namo visą dieną buvo neramu. Pro langą visą laiką matydavau aštuonų stirnų būrelį, o dabar beateina tik keturios. Draudžiama šaudyti šunis, ir jie gali daryti ką tik nori“, - piktinosi Irena.
Ji pasakojo nešanti į šėryklą ir bulvių, ir morkų, ir visa kita, ką tik turinti. Ir duonos parduotuvėje nuperka, į miškelį nuneša. Viską dabar stirnos ėda. Pasak kintiškės, sniego miške dar daug – šunys laksto jo paviršiumi, o stirnų kojytės yra smailios, klimsta į sneigą ir negali nuo šunų pabėgti.
"Kiekvieną ankstų rytą mano anūkas, važiuojantis į Šilutę, Kintuose, ir prie "Šilutės prekybos“ bendrovės parduotuvės, vis mato būrius šunų. Niekas į tai nekreipia dėmesio, nebaudžia tų šunų savininkų. Gal galėtų ir medžiotojai kažką padaryti?“, - teigė garbaus amžiaus kintiškė.
Teks bausti žmones, kurie tai daro piktybiškai
Seniūnijos specialistas Z. Makaras teigė tą patį – gyvenvietėje draudžiama šaudyti šunis. Jis pripažino, kad Kintuose yra problema dėl valkataujančių šunų – gyventojai jų neprižiūri.
"Kiek jau esame kalbėję su tais žmonėmis, tų šunų savininkais, jie neima į galvą. Aš bandysiu išsikviesti į seniūniją tuos žmones, pakalbėsiu su jais... Čia yra bėda. Yra žmonių, kurie piktybiškai nežiūri savo šunų. Teks bausti, kaip - tarsimės su policija“, - "Šilokarčemai“ sakė Z. Makaras.
Jis sakė abejojąs, kad visos tos keturios stirnos, kurios dabar nebepasirodo, galėjo būti šunų papjautos – gal jos šiaip nebeateina, yra išgąsdintos...
"Paprašysime, kad ta Irena parašytų policijai raštu, tada tokių šunų savininkus bus galima bausti“, - teigė Z. Makaras.
Kalbėsis ir su miško apsaugos inžinieriumi
Šilutės rajono PK Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjas Vidas Rimkus, kurio veiklos zonoje yra Kintų seniūnija, "Šilokarčemai“ sakė, kad dėl valkataujančių šunų į jį niekas dar nesikreipė. Bet jis papasakojo ir kitokią tokių šunų atsiradimo Kintuose versiją.
"Jau ne kartą yra užfiksuota, taip buvo ir praėjusį rudenį, kad iš miestų, atrodo, ir iš Klaipėdos, miestiečiai čia atveža šunis ir paleidžia. Gal jų nebeišmaitina, daug kas yra į užsienius išvažiavę. Pastaruoju metu tokių dalykų sistemingai pasitaikydavo. Žmonės man pasakojo matę, kaip stabteli automobilis, paleidžia šunį ir nuvažiuoja“, - teigė pareigūnas.
Jis taip pat pastebėjo, kad dabar yra šunų rujos metas, todėl jie ir susibėga į vieną būrį.
V. Rimkus teigė, kad apie besibūriuojančius šunis anądien jam kalbėjęs tik Kintų medžioklės plotus prižiūrintis Šilutės miškų urėdijos miško apsaugos inžinierius Romas Gečas.
V. Rimkus "Šilokarčemai“ pažadėjo artimiausiu metu susisiekti su R. Geču ir kaip nors spręsti šią problemą...
A. Varnas nei neigia, nei teigia...
Žmonės Kintuose kalba, kad vienas iš to būrio valkataujančių šunų yra ir kintiškio Andriaus Varno, to paties, kuris neseniai apiplaukė jachta aplink pasaulį.
Vakar paskambinome A. Varnui ir pirmiausia pasiteiravome, ar jis turi kokį nors šunį ir ką pastarasis šiuo metu veikia.
"Dabar aš sėdžiu prie kompiuterio, o šuo yra šalia, ant grindų. Tai jau aštuonerių metų amžiaus Lietuvos skalikų veislės šuo. Mes jį laikome kaip kambarinį šunį“, - pasakojo A. Varnas.
O pasidomėjus, ar jis kartais nevalkatauja kartu su kitais šunimis, A.Varnas sakė negalintis nei paneigti, nei teigti, kad taip nebuvo atsitikę.
"Čia greičiausiai yra rinkiminis triukas... Man niekas nėra sakęs, kad mano šuo kur nors Kintuose valkatauja. Jis yra su antkakliu. O gal jis kokį kartą ir buvo pabėgęs iš namų?“, - buvo atviras kintiškis A. Varnas.
Rašyti komentarą