Savivaldybė tikina, jog lėšų tokioms kompensacijoms neturi, todėl kreipėsi į aukštesnės instancijos teismą.
Transporto lengvatų įstatymas įpareigoja savivaldybes kompensuoti visas važiavimo išlaidas kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems bendrojo lavinimo mokyklų, profesinio mokymo įstaigų ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams, važiuojantiems į mokyklą ar įstaigą iki 40 km ir atgal. Įstaigų bendrabučiuose gyvenantiems mokiniams privalo būti kompensuojamos visos išlaidos, nepriklausomai nuo atstumo.
Dar 2010 m. Klaipėdos savivaldybė, tvirtindama važiavimo išlaidų kompensavimo tvarką, nusprendė važiavimo išlaidų nekompensuoti profesinio mokymo įstaigų mokiniams. Vyriausybės atstovas miesto Tarybai buvo įteikęs teikimą dėl tvarkos pakeitimo, tačiau Taryba atsisakė jį vykdyti. Būtent todėl Vyriausybės atstovui teko kreiptis į teismą.
Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjo Andriaus Kačalino, miesto valdžia su Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimu nesutinka, todėl jį apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Šio teismo sprendimas bus galutinis.
"Apygardos administracinio teismo buvome prašę, kad byla būtų sustabdyta ir būtų kreiptasi į Konstitucinį Teismą, tačiau šis prašymas buvo atmestas. Tikimės, kad jį patenkins Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Be to, turime žinių, kad Lietuvos savivaldybių asociacija taip pat kelia šį klausimą. Daliai pastabų pritaria ir kai kurios ministerijos. Gali būti, jog bus inicijuojami Transporto lengvatų įstatymo pakeitimai", - pasakojo A. Kačalinas.
Savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda tikino, kad savivaldybė be kovos nepasiduos ir be galutinio teismų sprendimo papildomų lėšų neieškos, mat pinigų paimti paprasčiausiai nėra iš kur.
"Pagal įvairius skaičiavimus, tokiam kompensavimui prireiktų 1-2 mln. litų. Tokių atliekamų lėšų savivaldybės biudžete nėra ir neaišku, iš kur reikėtų tuos pinigus paimti", - sakė L. Dūda.
Rašyti komentarą