Studiją parengę UAB "Lyderio grupė" atstovai Stasys Vieversys bei Sofija Kogan pabrėžė, kad lyginant ir su panašaus dydžio užsienio miestais, ir su didžiaisiais Lietuvos miestais, Klaipėdos baseinų situacija yra bloga.
Beje, šios situacijos ženkliai nepagerins ir rekonstruojamas "Gintaro" baseinas.
Beveik 700 apklaustų įvairių socialinių sluoksnių ir amžiaus grupių klaipėdiečių pageidauja naudotis baseinu asmeniniam sveikatos gerinimui ir relaksacijai, taip pat norėtų ir kitų papildomų sveikatingumo paslaugų. Tad mero pavaduotojas Vytautas Čepas išreiškė mintį, kad Klaipėdoje reikia tokio baseino, kuriame būtų suderinti ir vandens sporto šakų atstovų, ir visų miesto gyventojų laisvalaikio poreikiai.
Pagal apklausos duomenis, žmonės prioritetą teikia ne profesionaliajam sportui, o laisvalaikio įrangai baseine - vandens kaskadoms, povandeninio masažo srovėms, ramaus pasiplaukiojimo erdvei, saunoms, garo, infraraudonųjų spindulių pirtims, ledo kambariui. Sporto skyriui pavesta papildomai pasidomėti vandens sporto šakų atstovų poreikiais.
Vėliau galimybių studijos rengėjai turės pateikti baseinų išdėstymo schemą mieste, taip pat preliminarius baseinų tipus bei investicijų dydžius. Pagal surinktus duomenis bus svarstoma, kaip pritraukti privatų kapitalą, pavyzdžiui, papildomų sveikatinimo paslaugų teikimui.
Klaipėdos miesto savivaldybė yra pateikusi paraišką Europos Sąjungos 2007-2013 metų Lietuvos-Lenkijos-Rusijos pasienio bendradarbiavimo programai. Paraiškoje numatyta parengti dviejų miesto baseinų techninius projektus. Atsakymo tikimasi sulaukti šių metų rugpjūčio viduryje.
Rašyti komentarą