Šiuo metu gelbėtojai stengiasi maistą gyventojams tiekti plaukdami properšomis, tačiau plonas ledas paspaudus šaltukui, valtimis bus neįveikiamas.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Hidrologijos skyriaus vedėjas Aleksandras Kajutis teigė, jog nors ledų sankaupos ties Kuršių mariomis jau nebėra, jūros ir marių vandens lygis yra toks aukštas, kad Nemunas, paprastai tariant, „nebenori tekėti“ ir todėl ištvinęs vanduo laikosi.
„Situacija pablogėjo ir tada stabilizavosi. Nors sniegas, kuris tirpo, jau ištirpo, tačiau vandens lygis nekrenta. Pajūrio žemumoje, žemiau Rusnės, nuolydis mažesnis nei 10 centimetrų į vieną kilometrą. Taigi per 10 kilometrų nuolydis viso labo tik 70 centimetrų, o Kuršių mariose šiuo metu vandens lygis apie 56 centimetrais aukštesnis už vidutinį, Baltijos jūroje – 33 centimetrais aukštesnis už vidutinį. Tad, suprantate, vanduo tiesiog neprateka, jam lengviau išsilieti į šalis, nei įveikti tą visą barjerą, nes nuolydžio beveik nėra“, - grynas.lt aiškino A. Kajutis.
Jo turimais duomenimis, sinoptikai prognozuoja, kad po kelių dienų pakils atmosferos slėgis. Dėl to turėtų kristi Baltijos jūros vandens lygis.
Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius Vaidas Bendaravičius teigė, jog apsemtas teritorijas pamažu kausto ledas, stovintis vanduo jau užšalo, o vietos, kur teka silpna srovė, užsitraukė plonu ledu.
Pagėgių civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėjas Vaidotas Degutis tikino, jog situacija keičiasi Pagėgių rajono gyventojų nenaudai.
„Šąla, o dar ir sniegas prisidėjo. Neužšalusių plotų lieka vis mažiau, - kalbėjo priešgaisrinės saugos skyriaus vedėjas. - Gelbėtojai turimomis priemonėmis dar pasiekia gyventojus, bet kaip toliau bus... Vargu ar galėsim pagelbėt. Dabar gelbėtojai plaukia properšomis, kanalais, persivelka valtis per ledą – va tokiu principu. O patys gyventojai niekur neina iš namų.“
Rašyti komentarą