Neringa Venckienė: rinkimų rezultatus, atsižvelgę į išleistas lėšas, vertiname gerai

Neringa Venckienė: rinkimų rezultatus, atsižvelgę į išleistas lėšas, vertiname gerai

"Drąsos kelio" partijos lyderė Neringa Venckienė, iš karto po Seimo rinkimų sakiusi, kad tikėjosi didesnio žmonių palaikymo, dabar jau teigia rinkimų rezultatus vertinanti gerai. Ji pažymi, kad "Drąsos kelias", lyginant su kitomis partijomis, rinkimų kampanijai išleido gerokai mažiau lėšų.

"Kalbant apie rezultatus, manome, kad jie geri. Kalbant ekonomikos terminais, pagal sąnaudas nauda išties labai gera. Visa partija ir visi vienmandatininkai kartu esame išleidę tik 142 tūkst. litų. O rezultatai mūsų analogiški kaip Liberalų sąjūdžio, kuris rinkimams išleido keletą milijonų. Manome, kad išties pasirodėme gerai", - antradienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje sakė N. Venckienė.

N. Venckienė ir kiti konferencijoje dalyvavę "Drąsos kelio" atstovai tvirtino esą labai nusivylę pažeidimais rinkimų metu.

Paklausta, ar "Drąsos kelio" stebėtojai užfiksavo konkrečių rinkimų pažeidimų, N. Venckienė teigė, kad daug tokių užfiksuota Londone, kur užsienio lietuviai balsavo ambasadoje.

"18 valandą rinkėjai jau buvo neįleisti balsuoti. Rinkėjams buvo pasakyta skirstytis. Balsadėžė buvo neužantspauduota, liko nepanaudoti biuleteniai", - vardino N. Venckienė.

Pažeidimai, anot jos, buvo filmuojami ir paskelbti internete.

Paklausta, kaip vertina internete pasirodžiusį vaizdo įrašą, kuriame "Drąsos kelio" rinkimų stebėtoja Pajūrio apygardoje giriasi klastojusi biuletenius "Drąsos kelio" naudai, N. Venckienė pažymėjo tos stebėtojos nepažįstanti ir sakė, kad jei balsų klastojimo faktas bus įrodytas, ji turi susilaukti atsakomybės.

"Konkrečiai to žmogaus aš nepažįstu ir pati partija jo neskyrė. Skyrė vienmandatininkas Tomas Viluckas. Pasisakome už teisingumą visose srityse. Jei ji klastojo, ji turi būti patraukta baudžiamojon atsakomybėn", - teigė N. Venckienė.

Tuo tarpu "Drąsos kelio" rinkimų štabų vadovas Valdas Vasiliauskas pažymėjo, kad stebėtojai apskritai prie rinkimų biuletenių priėjimo neturi ir klastoti jų negali - juos skaičiuoja tik rinkimų komisijų nariai, ir spėjo, kad vaizdo įraše kalbanti moteriškė gali tiesiog meluoti.

Taip pat V. Vasiliauskas stebėjosi, kad niekas iš kitų įraše matomų asmenų nesustabdo moteriškės gyrimosi, nepasako, kad ji elgiasi blogai.

"Nežinau, ar ta ponia fantazijas sugalvojo vyno paveikta, ar iš puikybės. Bet mane nustebino kitas dalykas. Ten fone buvo daug žmonių. Tokius sapaliojimus pasakojant tai moteriškei, didžiuojantis tuo, kad sugadino biuletenius, nė vienas tų sapaliojimų nenutraukė, nors tai yra žiaurus nusikaltimas. Tai rodo, kad rinkimų biuletenių pirkimas tampa norma", - sakė V. Vasiliauskas.

Jis teigė, kad yra susiformavęs apygardų komisijų vadovų "korpusas", kuris yra nepakeičiamas, ir "parlamentinių partijų supuvimas" persimeta ir į komisijas, todėl ir pažeidimų rinkimų metu tiek daug.

Pažeidimai Biržų-Kupiškio apygardos Kaštonų apylinkėje, anot V. Vasiliausko, Lietuvą "grąžino į stribų laikus, kuomet valdžios atributai buvo automatas ir butelis".

Vis dėlto, pažymėjo V. Vasiliauskas, visos kaltės VRK versti negalima, kadangi ši esą buvo palikta viena, kol prokurorai "užsiėmė svarbesniais darbais", o policija į viską žiūrėjo pro pirštus.

N. Venckienė reiškė nepasitenkinimą Panevėžio prokuratūros prokurorais. Pasak jos, šie liepė jai nuvykti į Teismo medicinos institutą ir išsitirti, ar jai tikrai buvo atlikta kojos operacija, dėl kurios ji vis neapsilankydavo prokuratūroje, kad būtų apklausta.

Ji stebėjosi, kad rinkimų metu prokurorai randa laiko skubinti jos bylą, kol kitos politinės bylos, tokios kaip Vito Matuzo ar Darbo partijos, yra "marinuojamos". Vis dėlto prokurorų nurodymus ji teigė įvykdžiusi.

"Ekspertizei vykau. Apžiūrėjo medikai mano koją. Pateiks išvadas", - sakė N Venckienė.

Spaudos konferencijoje "Drąsos kelio" atstovai kalbėjo ir apie spalio 11 d. esą įvykdytą pasikėsinimą į N. Venckienę, kuris įvyko po susitikimo su rinkėjais Vilniuje, Justiniškėse. Esą buvo atsukti N. Venckienės automobilio ratai.

"Galima sakyti, tiktai likimas leido mums gyviems išlikti. Saulius Stoma pasiklydo naujų daugiabučių kiemuose ir mes iš kiemų išvažiuoti nesugebėjome labai greitai - sukom sukom ratais ir mums ratas nukrito. Jeigu mes būtume autostradoje, galite įsivaizduoti, kas būtų atsitikę", - kalbėjo N. Venckienė.

Jos teigimu, apie pasikėsinimą pranešta policijai, pradėtas tyrimas, bet i kol kas nesulaukta jokių rezultatų.

"Drąsos kelias" Seimo rinkimų daugiamandatėje apygardoje surinko 7,99 proc. balsų. Už šią partiją visoje Lietuvoje balsavo 109 tūkst. 448 rinkėjai.

Vienmandatėse apygardose į antrąjį rinkimų turą pateko 9 "Drąsos kelio" kandidatai. Visi jie savo apygardose kovos su konservatorių kandidatais. 7 "Drąsos kelio" kandidatai į antrąjį rinkimų turą pateko Kaune, du - Vilniuje, kur N. Venckienė ir Aurelija Stancikienė varžysis atitinkamai su Seimo Pirmininke Irena Degutiene ir Premjeru Andriumi Kubiliumi.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder