Zigmas Vaišvila ES atstovei: Pabėgėliai sugriaus ES

Zigmas Vaišvila ES atstovei: Pabėgėliai sugriaus ES

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Zigmas Vaišvila kartu su parlamentaru Audriumi Naku paskelbė viešą pareiškimą, kuriuo ragina Lietuvos ir ES politikus pabusti: ne masiškai priimti pabėgėlius, o užtikrinti sienų apsaugą ir gesinti karinius konfliktus pabėgėlių tėvynėse. Nes tai, kas daroma dabar, esą yra Europos griovimas.

Infiltravo teroristus

„ES šalys nedelsdamos turi apsispręsti, ar ir masinio nestabdomo nelegalių imigrantų antplūdžio akivaizdoje jos toleruos teroristų grupuočių, atvirai grasinančių ir ES šalims, rėmimą Sirijoje ir Irake. Ar laikys norma vienasmenį Vokietijos sprendimų, žalingų visoms ES šalims, priiminėjimą. JAV atsisakymas kovoti su „islamo valstybe“, viešai grasinančia Europos Sąjungai ir skelbiančia, kad su nelegalių imigrantų srautu į ES jau atsiuntė daugiau nei 4000 teroristų, reiškia šios ir kitų teroristų organizacijų kaip karinės politinės kovos su teisėta Sirijos vyriausybe rėmimą be Jungtinių Tautų sankcijos“, - skelbiama pareiškime.

Griaunamos vertybės


Dokumente dėstoma, kad ES vadovybės bandymas nelegalią masinę organizuotai vykdomą imigraciją paversti tariamai normaliu ir teisėtu reiškiniu, ignoruojant ES ir ES valstybių narių teisės aktus, patvirtina visišką ES vadovybės nepasiruošimą tokiai padėčiai ir verčia ES chaoso teritorija.

„Visa tai skatina ES valstybių narių tarpusavio konfliktus, griauna Europoje istoriškai susiklosčiusias dvasines ir kultūros vertybes, naikina ES valstybių identitetą. Vieši Europos Parlamento pirmininko Martino Šulco grasinimai naudoti prievartą prieš ES valstybes nares ir tyčiojimasis iš jų pastangų sustabdyti nelegalių imigrantų srautą į visą Europos Sąjungą yra šiurkštus ES teisės aktų ir valstybių narių suvereniteto pažeidimas, ES griovimas“, - dėstoma dokumente.

Todėl Z.Vaišvila ir A.Nakas kreipiasi į Lietuvos, Europos Parlamento politikus ir F.Mogerini, kviesdami skubiai drauge su visomis ES narėmis užtikrinti ES valstybių išorinių sienų fizinę apsaugą nuo nelegalios imigracijos, pareikalauti, kad Turkija, siekianti įstoti į ES, sustabdytų nelegalią asmenų migraciją iš Turkijos į ES; ES finansavimą skirti ES išorinių sienų apsaugai, o ne nelegalių imigrantų neteisėtam priėmimui, nesilaikant sutarčių dėl nelegalių imigrantų repatrijavimo.

Socialinėms garantijoms - ne


Taip pat reikalaujama nelegaliai į ES patekusiems asmenims nesuteikti socialinių garantijų ir išmokų išimties tvarka, nes taip pažeidžiami galiojantys ES teisės aktai, ignoruojamos ES narių piliečių teisės, provokuojami socialiniai ir tautiniai konfliktai.

„Vokietija ir ES vadovybė ne padeda saugoti išorines ES sienas, o sąmoningai siekia priešingų tikslų - nelegalaus patekimo į ES įteisinimo, kurį dar ir apmokėti turės ES valstybės. Todėl ES valstybių ir europarlamentarų reakcija turi būti parodyta laiku ir griežta. Priešingu atveju tektų konstatuoti, kad ES politinių sprendimų pirkimas efektyvesnis už okupaciją“, - neabejojo Z.Vaišvila.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras taip pat sako, kad būtina kuo skubiau inicijuoti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos neeilinį posėdį dėl nelegalių imigrantų į ES sustabdymo ir dėl karinės agresijos Sirijoje, Libijoje ir Irake nutraukimo, ten veikiančių teroristų organizacijų finansavimo bei rėmimo ginklais nutraukimo.

„Lietuva gali parodyti tikrą pavyzdį taikai ir ramybei Artimuosiuose Rytuose ir Europoje atkurti. Ar prezidentė Dalia Grybauskaitė išnaudos šią galimybę?“ - retoriškai klausė Z.Vaišvila.

Seimas privalo atsitokėti


„Inicijuoti suinteresuotų šalių - JAV, Kataro, Jordanijos, Egipto, Izraelio, Saudo Arabijos, Irano, Irako, Turkijos, Azerbaidžano, Rusijos, Sirijos, ES - derybas dėl karinės ir humanitarinės krizės Sirijoje skubaus nutraukimo, sprendžiant pagrindinę konflikto priežastį - gamtinių dujų tiekimo į Turkiją ir Europą nesutarimus, už kuriuos negali būti atsakingi Sirijos piliečiai“, - tai dar vienas reikalavimas, išdėstytas dokumente.

Z.Vaišvila taip pat yra įsitikinęs, kad būtina Seime nutraukti teisės aktų dėl nelegalių imigrantų svarstymą ir mėginimą juos įteisinti, nes jie įtvirtintų diskriminuojančias išimtis ES ir Lietuvos teisės aktuose, tarpvalstybinėse sutartyse, dar labiau skatintų nelegalią imigraciją, toliau kurstytų socialinę, tautinę, socialinę, religinę ir rasinę nesantaiką.

„Nėra čia ką papildomai svarstyti. Visos taisyklės seniai surikiuotos. Jei ir toliau būsime avių banda, varoma į gardą, tai ką gi, lauksime kitų Seimo rinkimų. Tik kaina bus labai didelė“, - įspėjo signataras.

Pasak jo, Lietuvos įstatymai nenumato išimčių taikymo dėl nelegalaus sienos kirtimo ir padėjimo tai daryti. Todėl, Z.Vaišvilos teigimu, nelegalių imigrantų, negavusių ES valstybių vizų, patekimą į ES ir Lietuvą būtina vertinti taikant galiojančius teisės aktus, įskaitant ir baudžiamąją atsakomybę, o Baudžiamojo kodekso straipsnius taikyti reikia ir tiems, kurie savo neveikimu ar pritarimu tai skatina, vykdo ir dar nutaria, kad už tai turi mokėti Lietuvos biudžetas.


Karštoji naujiena


Vyriausybė vakar sudarė komisiją, kuri spręs klausimus, kylančius organizuojant ir įgyvendinant pabėgėlių perkėlimą bei integraciją. Jai pirmininkaus Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus. Komisijos darbe dalyvaus vidaus reikalų, socialinės apsaugos ir darbo, finansų, užsienio reikalų, sveikatos apsaugos, švietimo ir mokslo, kultūros, ūkio ir žemės ūkio viceministrai, taip pat Lietuvos savivaldybių asociacijos, organizacijų „Gelbėkit vaikus“, Lietuvos Raudonojo kryžiaus ir „Carito“ deleguoti atstovai.


Vizitas


Vakar Lietuvoje viešėjusi ES vyriausioji užsienio reikalų įgaliotinė ir Europos Komisijos vicepirmininkė Federika Mogerini (Federica Mogherini) susitiko su Lietuvos prezidente, Seimo ir Vyriausybės vadovais, užsienio ir krašto apsaugos ministrais. Viešnia labiausiai akcentavo, kad, nesutarusi dėl pabėgėlių pasiskirstymo viduje, ES esą silpnins savo galimybes kovoti su imigracijos krizės priežastimis už ES ribų.

„Mes, europiečiai, esame tvirti, dideli ir turtingi, mums tikrai neturėtų būti sudėtinga ar neįmanoma pasidalinti šių pabėgėlių“, - dėstė F.Mogerini.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius savo ruožtu akcentavo, kad Lietuva vykdys savo „solidarią misiją“.

„Korektiškai pasidalinti skaičių, apie kurį mes čia dabar kalbame, yra labai svarbu, kad nesuteiktume pagrindo tiems, kurie linki mums susiskaldymo“, - tvirtino L.Linkevičius.

„Pripažįstame solidarumo ir atsakomybės svarbą bendrai sprendžiant su pabėgėlių krize susijusius klausimus. Pritariame Europos Komisijos siūlymams, kuriais siekiama geriau valdyti migracijos srautus, užtikrinti tolesnių krizių prevenciją“, - po susitikimo su F.Mogerini tvirtino premjeras Algirdas Butkevičius.

ES vidaus reikalų ministrai šiandien dar kartą rinksis Liuksemburge bandydami pasidalyti 120 tūkst. pabėgėlių pagal Europos Komisijos siūlomą planą. Lietuva nepalaiko tik pasiūlymo sukurti nuolatinį pabėgėlių perkėlimo mechanizmą, kuris Briuseliui leistų pagal nustatytas kvotas perkelti pabėgėlius į ES šalis būsimų imigracijos krizių atvejais.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder