Z. Vaišvila: D. Grybauskaitė eina ne tas pareigas

Z. Vaišvila: D. Grybauskaitė eina ne tas pareigas

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras ir pirmasis Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Zigmas Vaišvila prisimena, kad vos ne nuo pat VSD įkūrimo departamentą politikai stengėsi paversti savo įrankiu. Jam tai primena sovietmetį, kai KGB talkino Komunistų partijai. Dabar VSD, pasak signataro, talkina grupuotei, kuri rūpinasi siaurais klano, o ne valstybės interesais, o šalies vadovė situaciją toleruoja, todėl eina ne savo pareigas.

Geras ženklas

Pastarųjų savaičių įvykiai patvirtina, kad tampame vis sąmoningesni, praregime ir atsitiesiame, o valdžia nebesugeba kontroliuoti visų. Susirūpinome mūsų žeme ir jos gelmių turtais. Paskutinį smūgį, manau, labai svarbų, tiems, kurie uzurpavo valdžią Lietuvoje, smogė teismas, pripažinęs FNTT direktoriaus pavaduotojo Vytauto Giržado atleidimą iš darbo ir teisės jam dirbti su slapta informacija atėmimą neteisėtais.

Džiaugiuosi teisėjais, kurie nepasidavė atvirai demonstruotam prezidentės siekiui, kad taip neatsitiktų. Džiaugiuosi principingu buvusiu FNTT vadovu Vitalijumi Gailiumi, dar kartą viešai patvirtinusiu, kad šiuos neteisėtus veiksmus jam atlikti liepė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Netiesiogiai teismas patvirtino ir prezidentės veiksmų FNTT skandale neteisėtumą.

Teismų sprendimai - visiems

Žiniasklaida skelbia, kad prezidentė bando nepripažinti šio teismo sprendimo. Priminsiu prezidentei, kad teismo sprendimai privalomi visiems asmenims. Tačiau esminis klausimas yra tai, kad V.Gailius viešai patvirtino, kad valstybę valdo VSD gauja. Nuo gaujos neatsiribojanti ir drauge veikianti prezidentė neturi teisės būti šalies vadove. Jei ji nesupranta, ką daro, tai tikrai eina ne savo pareigas.

Kaip signataras ir buvęs VSD vadovas negaliu toleruoti tokios situacijos, bet ir turiu patikslinti V.Gailių. Tokiu atveju valstybę valdanti gauja yra ne VSD gauja, o gauja, kuriai talkina VSD ir prezidentė. Arba yra jos nariai. Nežinau jų tarpusavio sąsajų, tačiau FNTT skandalo atveju jos atsiskleidė atvirai. Visada atkurtą VSD buvo stengiamasi padaryti politikos įrankiu. Tarybiniais laikais taip pat šaliai vadovavo ne KGB, o vienvaldė komunistų partija, kuriai ir buvo pavaldi KGB. Neretai tai pamirštame. Jei kažkas tapdavo kompartijos nomenklatūros nariu, taisyklė buvo paprasta ir aiški - tokio veikėjo ar veikėjos KGB byla privalėjo būti sunaikinta.

Šiais laikais taisyklės, manau, nėra rašytinės. Tačiau valstybei nuo to ne lengviau. VSD gali daryti įtaką politikams ir, manau, daro, tačiau vėlgi - tik ne tiems, kurie yra pasiekę „elito“ lygį. Tad, gerbiamas Vitalijau, manau, jūs teisus, tačiau esminiu aspektu jus patikslinsiu. Paradui vis vien vadovauja politikai. Tie, kurie sudaro šiandieninį „elitą“.

Telefoninė teisė

Argi, gerbiamas Vitalijau, nesupratote, kad „Snoro“ banko atveju jūs susidūrėte ne tik su VSD, bet ir su klano galima statytine - prezidente, drąsiai ir atvirai, kaip tarybiniais laikais, telefonu nurodžiusia jums, ką reikia daryti su V.Giržadu? Prezidentė galėjo būti tokia pasitikinti savimi pokalbyje su jumis tik būdama tikra, kad šio telefoninio pokalbio įrašas nebus panaudotas prieš ją. Taip, kaip padaryta ambasadorių telefoninio skandalo atveju.

Priminsiu savo vadovavimo VSD pamoką. Vadovu tapti manęs 1991 m. rugsėjį paprašė Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis ir ministras pirmininkas Gediminas Vagnorius. Sutikau su sąlyga, kad neilgam - man, ministro pirmininko pavaduotojui, Vyriausybėje kuravusiam ne tik teisėsaugą, darbo buvo per akis. Tačiau visiems pamačius, kad Zigmas Vaišvila, Vyriausybės įgaliotas pasirašyti tarpvalstybinę sutartį su TSRS dėl KGB padalinio Lietuvoje perėmimo ir vadovauti KGB dokumentų perėmimui bei inventorizavimui, niekam neleis vogti šių dokumentų (atiminėjau juos iš kolegų pačiuose KGB rūmuose ir centrinės inventorizavimo komisijos akivaizdoje priversdavau juos traukti iš kišenių bei portfelių), interpeliacija Parlamente man buvo suorganizuota praėjus vos mėnesiui po šio mano paskyrimo.

KGB dokumentai, buvę maišuose, buvo pavogti pakeitus mano paskirtą apsaugą, išvykus man dviejų savaičių komandiruotėn Prancūzijoje ir Urugvajuje susitarti dėl Lietuvos įstojimo į Interpolą. Mano vadovaujamas VSD sekė vagių pėdsakais ir buvome labai arti tikslo. Nepavykus interpeliacijai prieš mane, viena po kitos prasidėjo VSD reorganizacijos ir tikrinimai. Po jų beveik visi VSD darbuotojai tik dėl šių politinių priežasčių buvo išvaikyti - liko bene penki VSD darbuotojai, šiandien - gal ir nė vieno.

Pamiršo pažadą

Todėl, gerbiamas Vitalijau, paradui visada vadovauja politinis „elitas“. Šiais laikais jis susipina dar ir su verslo „elitu“. Ekonomikos mokslas šių dviejų sluoksnių susiliejimą vadina oligarchija. Jos lietuvišką šimtuką paskutinį penktadienį prieš 2009 m. Lietuvos prezidento rinkimus LTV laidoje simboliniu pavadinimu „Duokim garo!“ D.Grybauskaitė, atsakydama į žurnalisto klausimą, pažadėjo paskelbti viešai iškart po jos išrinkimo patvirtinimo. Tačiau užmiršo. Arba yra statytinė, priklausanti nuo šio „elito“. Antraip nebūtų iš anksto žinojusi būsimus rinkimų rezultatus.



Negi ir toliau apsimesime, kad nematome, kaip griaunamos valstybės struktūros ir žmonių dvasia? Negailestingai ir be jokių sentimentų įtvirtinama vergo dvasia. Kur mus veda prezidentė? Besąlygiškos baimės ir paklusnumo keliu. Paklusnumo kam ir dėl ko? Gaujai ir Europos Sąjungai, kurion stojom lygiateisiais pagrindais? Tačiau neprisipažins dėl to nei ES, nei mūsų prezidentė. D.Grybauskaitė nepaneigė net viešų buvusio FNTT vadovo V.Gailiaus paaiškinimų, kad valstybę valdo gauja, kad ji be jokių priežasčių neteisėtai V.Gailiui nurodė atleisti V.Giržadą.

Prezidentė tai viešai patvirtino pati. Ir „svarų“ argumentą sužinojome - per karjerą teisėsaugoje FNTT vadovai nesugebėjo pasistatyti namo. Manau, kad prezidentės ir klano, ES vadovybės baimė dėl bundančios Lietuvos ir ne tik Lietuvos tampa desperatiška. Griuvus generaliniam prokurorui ir grąžinus teisėtą FNTT vadovybę, netruks paaiškėti, kas dešimtimis, jei ne šimtais milijonų litų „šildosi“ iš „Snoro“ ir Ūkio bankų administravimų.

Kreipėsi į teismą

Šių metų gegužės 6-ąją Lietuvos apeliacinis teismas nustatė, kad „Snoro“ administratorius Nilas Kuperis (Neil Cooper) per 5 mėnesius išleido 33,5 mln. litų konsultavimo išlaidų konsultantams Zolfui Kuperiui (Zolf Cooper), „Linklaters“, „Deloitte“ ir „Eversheds“, t.y. dešimtimis milijonų sumokėjo net pats sau be pateisinamų dokumentų. Matydamas, kad prezidentės deklaruojamas principingumas ir kova su korupcija yra tik tuščia forma ir kad Generalinė prokuratūra to netirs, kreipiuosi į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl „Snoro“ administratoriaus dideliu mastu galimai iššvaistytų ar pasisavintų lėšų. Seimo prašau neatidėliotinai svarstyti prokuratūros įstatymo pakeitimus dėl nepriklausomo prokuroro.

Vargu ar kas patikėjo ir Generalinės prokuratūros paaiškinimu, kad Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro byloje kalčiausi liko Vokietijos prokurorai, galimai neleidę apklausti tai daryti nepanorusios vokiškos įmonės darbuotojų, pateikti rekonstrukcijos dokumentų būti apklaustais liudytojais.

Mįslė po mįslės

Dar keistesnis prokuratūros nenoras kreiptis į Vokietiją dėl D.Grybauskaitės buvusio viršininko Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje ir perversmininko Valentino Lazutkos išdavimo, įtarimų 15-ai kolaborantų panaikinimo Sausio 13-osios byloje ir ikiteisminio tyrimo institucijos nusikaltimams valstybei bei žmoniškumui tirti panaikinimas prezidentės iniciatyva, šios funkcijos nebuvimas net trejus metus. Ir dėl to nesijaudina nei prokuratūra, nei Seimas, nei prezidentė.

Manau, kad prezidentės ir bendrininkų nespės išgelbėti drauge su ES skubiai kuriama Europrokuratūra. Šią savaitę Europrokuratūros steigimo klausimas visiškai apsinuogino. Ar tai yra Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetas? Prezidentė ir teisingumo ministras neatsakė į mano kaip signataro raštiškus prašymus pateikti informaciją ir dokumentus, patvirtinančius, kas ir kokiu pagrindu savo parašu Lietuvos vardu be Tautos sprendimo palaimino šios mūsų suvereniteto dalies, įtvirtintos Konstitucijoje, atidavimą ES.

Valstybę reikia susigrąžinti

Po šių metų homoseksualų eitynių Vilniuje neabejoju, kad po formalaus šios centralizuotos struktūros sukūrimo ES lėšų kontroliavimo pretekstu antrąja funkcija, kurią dar vienu neteisėtu prezidentės ar dievaži kieno pritarimu atiduosime Briuseliui, bus baudžiamoji atsakomybė už nuomonę dėl homoseksualumo. Beje, Vyriausybė ruošia Baudžiamojo kodekso pataisas, numatančias, kad už pasipriešinimą policijai nebeliks administracinės atsakomybės - tik baudžiamoji. Iki trejų metų laisvės atėmimo. Prezidente, ar tai daroma jūsų nurodymu? Visa tai patvirtina, kad Lietuvos valdžia ne tik silpna, bet ir baili. Policija ji neatsitvers nuo rinkėjų, kuriuos parduoda tylomis ir didėjančiu greičiu. Tiek gaujai, tiek Europos Sąjungai.

Supraskime, kad susigrąžinti valstybę pajėgsime tik suvieniję kuo daugiau jėgų. Tik taip atsispirsime neteisėtai demonstruojamai valdžios ir ES jėgai, lėšų skirstymo kontrolei ir mūsų pačių baimei. Todėl negalime beatodairiškai niekinti visus teisėjus, prokurorus, policininkus, gydytojus ar mokytojus. Tik viešumu ir bendromis pastangomis tai įveiksime.

Daugiau apie banditus iš VSD skaitykite dienraštyje „Respublika“

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder