Anot pareigūnų, politikai ne kartą žadėjo, kad Vidaus tarnybos statutas bus priimtas šioje Seimo sesijoje. Pavasario sesija eina link pabaigos, o svarstymui Seimo darbotvarkėje vietos vis neatsiranda. Praėjusią savaitę projektas buvo įtrauktas į Seimo darbotvarkę, tačiau netrukus išimtas, šią savaitę apskritai apie jį pamiršta.
„Atrodo, valdantieji pareigūnus vedžioja už nosies. Vidaus tarnybos sistema jau seniai pribrendo pokyčiams, tačiau mūsų politikai to nesupranta. O gal stipri teisėsauga jiems tiesiog neparanki? Viliuosi, kad bent jau aktyvūs mūsų protestai privers seimūnus imtis ryžtingesnių veiksmų”, - sako NPPSS vadovas Vladimir Banel.
Anot jo, pareigūnus vis dar labai stebina ir Lietuvos politikų dviveidystė – susitikimuose su pareigūnais jie palaiko modernios teisėsaugos idėjąm, teigia, kad inicijuos Vidaus tarnybos statuto įtraukimą į darbotvarkę ir balsuojant jį palaikys, tačiau uždarę duris savo pažadus tuoj pat pamiršta.
„Štai Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas prieš mėnesį vykusiame Pareigūnų forume 500 statutinių pareigūnų akivaizdoje teigė, jog yra už statuto priėmimą. Dabar gi gerbiamas seimūnas jau suokia, kad pareigūnai ir visuomenės saugumas gali palaukti, nes valstybė turi svarbesnių finansinių įsipareigojimų, pavyzdžiui, kompensuoti krizės metu politikų ir valdininkų prarastą darbo užmokestį.
Pažadus kuo greičiau priimti įstatymą ne kartą girdėjome ir iš Ministro pirmininko, valdančių partijų vadovų, Seimo frakcijų lyderių, tačiau Seime procesas nejuda. Nematome kitos išeities – kitą savaitę priminsime apie teisėsaugos problemas kitokiu būdu”, - teigia V. Banel.
NPPSS primena, kad Vidaus tarnybos statutas teisėsaugai atvertų naujas duris: būtų užtikrinta galimybė motyvuoti darbuotojus, sukurti palankias tarnybos sąlygas, tobulinti žmogiškųjų išteklių valdymą, didinti iniciatyvių ir sąžiningų pareigūnų motyvaciją, skiepyti lojalumą valstybei, reikalauti atsakomybės ir atskaitomybės už tarnybos rezultatus.
Vidaus reikalų sistemoje tarnauja daugiau nei 20 tūkstančių statutinių pareigūnų – policininkų, pasieniečių, ugniagesių. Žemiausios grandies pradedančių pareigūnų darbo užmokestis sieka vos 370 eurų atskaičius mokesčius, tai yra pusantro karto mažiau nei Lenkijoje, beveik tris kartus mažiau nei Estijoje ir daugiau nei 5 kartus mažiau nei Vakarų Europos šalyse.
Rašyti komentarą