Seimo Pirmininkė Irena Degutienė teigia nematanti prasmės po Etikos ir procedūrų komisijos sprendimo dėl Antikorupcijos komisijos pirmininko Kęsto Komskio dar kartą prašyti opozicijos lyderių įvertinti jo galimybes toliau vadovauti šiai komisijai.
"Poziciją dėl Antikorupcijos komisijos pirmininko galimybių toliau vadovauti šiai komisijai esu išsakiusi jau trimis kreipimaisi į opozicijos lyderius. Tačiau mano nuomonė - tarsi žirniai į sieną. Todėl nemanau, kad būtų prasminga dar kartą tuo pačiu klausimu kreiptis į opoziciją", - sako I. Degutienė.
Seimo Pirmininkė pabrėžia, kad pagal Seime susiklosčiusias tradicijas būtent opozicijai, o ne Seimo Pirmininkei tenka teisė deleguoti Antikorupcijos komisijos pirmininką ir pareiga prisiimti atsakomybę dėl jo darbo.
"Kadangi esu gavusi Etikos ir procedūrų komisijos sprendimą dėl galimų pažeidimų organizuojant Antikorupcijos komisijos darbą, tai šią medžiagą perduosiu visoms Seimo frakcijoms, kurių deleguoti atstovai dirba šioje komisijoje. Pačios frakcijos ir Antikorupcijos komisijos nariai ir turi nuspręsti, ar juos tenkina dabartinis komisijos pirmininkas ir jo darbas", - pažymi I. Degutienė.
Lapkričio 3 d. Etikos ir procedūrų komisija nustatė, kad K. Komskis, inicijuodamas darbo grupės posėdyje klausimą dėl Klaipėdos teritorinės ligonių kasos veiksmų, nevykdant teismo sprendimo dėl sutarčių sudarymo, galimai kišosi į tebevykstantį teisminį procesą.
Taip pat etikos sargai nusprendė, kad Seimo Antikorupcijos komisija, kontroliuodama ikiteisminio tyrimo eigą byloje dėl Romualdo Visokavičiaus galimai neteisėtų veiksmų, nesilaikė Antikorupcijos komisijos įstatymo nuostatų, įpareigojančių nesikišti į teisėsaugos institucijų veiklą. Apie šiuos priimtus sprendimus Komisija nusprendė informuoti Seimo Pirmininkę, primena ELTA.
Tuo tarpu Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas K. Komskis pareiškė, kad kategoriškai nesutinka su Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimais, kad jis galimai kišosi į tebevykstantį teismo procesą ir nesilaikė nuostatų, įpareigojančių nesikišti į teisėsaugos institucijų veiklą.
Pasak K. Komskio, į jo argumentuotą paaiškinimą atsižvelgta nebuvo, todėl Etikos ir procedūrų komisijos sprendimai "nėra objektyvūs ir gali būti palankūs tam tikriems galimai nusikaltusiems asmenims".
Rašyti komentarą