Siūloma supaprastinti parlamentaro neliečiamybės atėmimo procedūrą

Siūloma supaprastinti parlamentaro neliečiamybės atėmimo procedūrą

Seimo nariai Erikas Tamašauskas, Vytautas Kurpuvesas ir Dalia Kuodytė siūlo supaprastinti Seimo nario neliečiamybės atėmimo procedūrą, kai jis traukiamas administracinėn atsakomybėn už administracinį teisės pažeidimą, už kurį numatytas administracinis areštas. Toks siūlymas trečiadienį įregistruotas Seimo posėdžių sekretoriate.

"Mūsų manymu, Seimo nario asmens neliečiamybės atėmimo procedūra turėtų būti paprastesnė tuomet, kai Seimo narys traukiamas administracinėn atsakomybėn už administracinį teisės pažeidimą, už kurį numatytas administracinis areštas ir parlamentaras pareiškia sutikimą dėl jo neliečiamybės atėmimo", - sako liberalas E. Tamašauskas.

Projekto iniciatoriai siūlo numatyti galimybę, išklausius Seimo posėdyje generalinio prokuroro pranešimą apie parlamentaro įvykdytą pažeidimą, jau po pertraukos priimti sprendimą suvaržyti Seimo nario laisvę. Tokia galimybė galėtų būti įgyvendinta, jei Seimo narys traukiamas administracinėn atsakomybėn už padarytą administracinį teisės pažeidimą, už kurį numatytas administracinis areštas, ir jei jis pats sutinka, kad jo laisvė būtų suvaržyta.

Šiuo metu Seimo statutas numato, kad šalies parlamento narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis nusikaltimą. Minėtoji nuostata apima ir tuos atvejus, kai Seimo narys traukiamas administracinėn atsakomybėn už padarytą administracinį teisės pažeidimą, už kurį numatytas administracinis areštas, kuris taip pat laikytinas laisvės suvaržymu.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder