Seimo pirmininkė: nesame pasirengę priimti net pusės paskirtų pabėgėlių

Seimo pirmininkė: nesame pasirengę priimti net pusės paskirtų pabėgėlių

Vyriausybė nepakankamai greitai ruošiasi pabėgėlių priėmimui Lietuvoje, sako Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Pasak jos, Vyriausybė dar nėra pasiruošusi priimti net pusės iš 1105 šaliai paskirtų pabėgėlių.

L. Graužinienės įsitikinimu, Vyriausybė turėtų greičiau parengti kompleksinę pabėgėlių priėmimo programą, negalima nustatyti, kiek konkrečiai viena ar kita valstybė privalo priimti pabėgėlių. Tai darant turi būti atsižvelgiama į šalies pajėgumus.

"Vyriausybė turi turėti sisteminę, kompleksinę programą su aiškiomis priemonėmis, ne įsakymais, ne numeriais įsakymų (...) Kiekvienas savivaldybės vadovas, į kurią planuojama integruoti tuos žmones, jau turi taip pat turėti tą programą ir aptarti su savo taryba. Šito dar tikrai nėra, ir tai yra blogai, nes mes tiesiog nespėjame su laiku", - interviu "Žinių radijui" trečiadienio rytą sakė parlamento vadovė.

Anot jos, valstybė pirmiausiai turėtų priimti pabėgėlius pagal savo pajėgumą, o ne nustatytas kvotas, antraip nepakaks šalies išteklių užtikrinti pabėgėlių gerovę.

"Taip, (Europos Sąjunga. - ELTA) duos pinigų, bet iš kur mes paimsime tiek mokytojų, kurie tuos vaikus, tas šeimas išmokys ar anglų kalbos, ar netiesiogiai lietuvių kalbos (...). Mes tikrai patirsime labai daug problemų. Todėl, kaip sako Prezidentė, jie kuo greičiau turi būti integruoti į mūsų visuomenę, ilgai nelaikant pirminiame taške, kur jie bus visi apgyvendinti juos išskirstant, tai reiškia, tos problemos pasiskleis plačiau. Ir tam šiandien mes dar nesame pasiruošę", - teigė L. Graužinienė.

Pasak jos, į daugelį pabėgėlių priėmimo klausimų antradienį sušauktoje valdančiųjų Politinėje taryboje dar negalėjo atsakyti ir Premjeras Algirdas Butkevičius su finansų ministru Rimantu Šadžiumi. Kiek konkrečiai Lietuva priims pabėgėlių, pasak Seimo vadovės, paaiškės po dviejų Seimo komitetų, vykdančių kontrolę, išvadų.

"Tada mes galėsime pasakyti, kiek Lietuva pajėgi priimti ir suteikti normalias gyvenimo sąlygas.(...) Aš tikrai nenoriu kalbėti apie skaičius, aš noriu kalbėti apie mūsų, Lietuvos, galimybes. Ir iš tiesų negaliu atsakyti, nes Vyriausybė nėra pasiruošusi ir pasirengusi priimti net pusės to skaičiaus, apie kurį šiandien kalbama, kad tai būtų Lietuvos kvota", - teigė Seimo Pirmininkė.

Ji taip pat pabrėžė pasisakanti už vienos institucijos prie Vyriausybės buvimą, kuri koordinuotų migracijos klausimus.

Europos Komisija (EK) prieš savaitę pateiktame pasiūlyme Lietuvą ragina priimti iš viso 1 105 pabėgėlius iš Italijoje, Graikijoje ir Vengrijoje esančių stovyklų, taip pat asmenis iš trečiųjų šalių.

Europos Sąjungos (ES) vidaus reikalų ministrai pirmadienį nesugebėjo vieningai priimti susitarimo dėl 120 tūkst. pabėgėlių perkėlimo pagal įpareigojančias kvotas, kad būtų sumažinta našta Graikijai, Italijai ir Vengrijai.

Ministrai sprendimą atidėjo iki kito savo susitikimo spalio 8-ąją. Jiems pavykdo susitarti tik dėl tolesnių veiksmų, kurių reikia imtis siekiant suvaldyti krizę, taip pat patvirtino ES Tarybai pirmininkaujančios valstybės išvadas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder