Rolando Pakso reikalus tyrusi komisija siūlo įteisinti apkaltos peržiūrėjimą
Tai trečiadienį spaudos konferencijoje sakė Seimo tyrimo komisijos pirmininkas Kęstas Komskis, komentuodamas darbą baigusios komisijos išvadas.
Jose pažymima, kad Seimas, kaip įstatymo leidėjas, turi persvarstyti Konstitucinio Teismo įstatymo nuostatas ir iš naujo apibrėžti šios institucijos vietą valstybės valdžios sistemoje.
Komisijos nuomone, Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas dėl R. Pakso "nėra įgyvendintas dėl valstybėje suformuotos ydingos Konstitucinio Teismo praktikos, kuomet savo instituciniais aktais yra ribojamos parlamentinės įstatymų leidėjo iniciatyvos teisės".
Išvadose nurodoma, kad Seimas įsipareigoja iki 2015 m. sausio 31 d. pašalinti iš teisės aktų - Seimo rinkimų ir Prezidento rinkimų įstatymų nuostatas, prieštaraujančias Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijai bei Tarptautiniam pilietinių ir politinių teisių paktui.
Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl R. Pakso pilietinių ir politinių teisių atkūrimo iki rugsėjo 30 d. turėjo pateikti savo išvadas.
Seimo nutarimas įpareigojo komisiją išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių iki šiol nėra įgyvendintas Europos Žmogaus Teisių Teismo 2011 metų sausio 6 dieną priimtas sprendimas byloje pagal pareiškėjo R. Pakso skundą dėl Europos Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos garantuojamų teisių pažeidimo.
Komisija aiškinosi, kaip per 180 dienų Lietuva turi įvykdyti Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto 110 sesijos konstatavimą dėl R. Pakso politinių teisių atkūrimo nuo 2004-ųjų.
Rašyti komentarą