Rolandas Paksas negalės kandidatuoti į Seimą

Rolandas Paksas negalės kandidatuoti į Seimą

Seimas nepritarė Konstitucijos 56 straipsnio pataisai, kuri atvertų "tvarkiečių" lyderiui europarlamentarui Rolandui Paksui galimybę tapti Seimo nariu.

Antradienį Seimui pritrūko balsų, kad Konstitucijos pataisa būtų priimta. Už ją balsavo 83 Seimo nariai, prieš buvo 11, susilaikė 13 parlamentarų.

Vertindamas nepalankų R. Paksui balsavimą Seimo narys Povilas Gylys sakė, kad "gėdinga istorija tęsiasi".

"Dabar vyksta eilinis politinis lošimas, siekiant politinių partinių tikslų. Darbo partija, kuri pati skundžiasi, kad su ja elgiamasi ne visada gerai, elgiasi pagal juodos politinės kovos principus", - apgailestavo P. Gylys.

"Tvarkiečių" frakcijos seniūnas Petras Gražulis dėl tokio balsavimo rezultato kaltino Darbo partiją. "Jūs šiandien išdavėte, jūs šiandien išdavėte skaudžiai. (...) Ar jūs turite nors lašelį sąžinės?" - susigraudinęs kalbėjo P. Gražulis.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius sakė, kad konservatoriai būtų pritarę Konstitucijos pataisai, kuri leistų priesaiką sulaužiusiam asmeniui siekti parlamentaro mandato, bet neleistų kandidatuoti į Prezidento postą.

"Mes siūlėme leisti R. Paksui būti renkamam į Seimą, bet, kad jis galėtų pretenduoti į Prezidento postą, negalime tam pritarti", - sakė A. Kubilius.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sakė, kad balsuoti už Konstitucijos pataisą reikėjo, vykdant Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą.

"Gruodžio 8 d. pradedama procedūra prieš Lietuvą. Taigi procesas prasideda. Mes kartais užsižaidžiame savo vidiniuose simpatijose, antipatijose, bet pamirštame mūsų pagrindinį klausimą - teisinį", - sakė L. Graužinienė.

Rugsėjo 10 d. Konstitucijos 56 straipsnio pataisai po pirmojo balsavimo buvo pritarta. Už ją balsavo 96, prieš balsavo vienas, susilaikė 13 Seimo narių.

Pagal projektą, Seimo nariais negali būti renkami šiurkščiai pažeidę Konstituciją arba sulaužę priesaiką asmenys, kuriuos apkaltos proceso tvarka Seimas pašalino iš einamų pareigų ar kurių Seimo nario mandatą panaikino, jeigu nuo tokio asmens pašalinimo iš einamų pareigų ar jo Seimo nario mandato panaikinimo nepraėjo 10 metų.

Šiuo metu pagal galiojančią konstitucinę doktriną visam laikui Seimo nariu negali būti renkamas asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš einamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą.

Konstitucijos keitimo įstatymų projektai svarstomi ir dėl jų balsuojama Seimo posėdyje du kartus, tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip 3 mėnesių pertrauka. Konstitucijos keitimo įstatymo projektas laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už projektą balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių ir jeigu abu kartus balsuoti buvo teikiamas tas pats Konstitucijos keitimo įstatymo projekto tekstas. Nepriimtas Konstitucijos keitimo įstatymo projektas Seimui iš naujo svarstyti gali būti teikiamas ne anksčiau kaip po metų.

Konstitucijos 56 straipsnio pataisos projektą savo parašais buvo parėmę 100 Seimo narių. Jie mano, kad, priėmus siūlomą projektą, būtų ne tik įgyvendintas Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas byloje "Paksas prieš Lietuvą", bet ir užtikrinta žmonių nuomonės raiškos laisvė.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder