Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas R.Paksas siūlo valdančiosios koalicijos partijų Politinei tarybai į artimiausią posėdį pakviesti užsienio reikalų ministrą bei kitus atsakingus Lietuvos užsienio politikos pareigūnus. Apie tai europarlamentaras praėjusį penktadienį kalbėjosi su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene ir ministru pirmininku Algirdu Butkevičiumi.
„Pastaruoju metu Lietuvos užsienio politika tampa per daug prieštaringa. Stiprėjantis disonansas tarp mūsų valstybės diplomatijos vadovų pareiškimų ir ES bendrosios užsienio politikos nuostatų kelia nerimą. Prieštaravimai ypač išryškėjo, kai ES lyderiams derybose Minske pavyko pasiekti, kad būtų sudaryta paliaubų sutartis tarp Ukrainos ir Rusijos remiamų separatistų. Derybos buvo labai sunkios, dar sunkesnis gali būti susitarimų įgyvendinimo procesas, tačiau Lietuva turėtų adekvačiai vertinti Vokietijos ir Prancūzijos prisiimtą atsakomybę, šalių pastangas išsaugoti taiką Europoje. Tai - visos ES bendrosios užsienio politikos prioritetas“, - akcentavo R.Paksas.
Pasak jo, Federika Mogerini (Federica Mogherini), vyriausioji ES užsienio reikalų įgaliotinė, Europos Parlamente sulaukusi ne vieno klausimo apie Angelos Merkel ir Fransua Olando (Francois Hollande) įgaliojimus, patikino, kad „jie į Minską veža visos ES poziciją.“
„Kieno pozicijai tuomet atstovauja aktyviai besireiškiantys Lietuvos politikai? Visuomenėje tvyro didžiulis nerimas dėl karo grėsmės, kurį tenka patirti pokalbiuose ir susitikimuose su žmonėmis įvairiose Lietuvos vietovėse. Ši tema nuolat eskaluojama. Ar tai nepakerta visuomenės pasitikėjimo ES institucijų pajėgumu taikiai sureguliuoti konfliktą Rytų Ukrainoje? Ar tai nediskredituoja visos bendrijos? Mums būtina ne tik išgirsti užsienio reikalų ministro paaiškinimus dėl jo pozicijos, dėl radikalios retorikos, bet ir pabandyti apibrėžti Lietuvos interesų lauką šios sudėtingos geopolitinės situacijos kontekste“, - tvirtino R.Paksas.
Politikas „Vakaro žinioms“ teigė, kad jį stebina ne tik L.Linkevičiaus, tačiau ir kai kurių kitų politikų bandymas pilti žibalo į ugnį, bet kitų pavardžių nenorėjo įvardyti.
„Dėl Ukrainos pavyko pasiekti susitarimą. Kad ir koks jis būtų, tai vis tiek susitarimas, dėl kurio visa Europa lengviau atsiduso. O štai Lietuvoje jau kitą dieną po susitarimo pasirašymo prasidėjo kakofonija. Ir atstovaujantys užsienio politikai, ir jai neatstovaujantys pradėjo rėkauti, kad ne taip susiderėjo, kad per daug nuolaidų padarė, kad nieko nebus, kad bus dar blogiau, kad reikia vos ne pulti bombarduoti. Aš nesuprantu, kieno pozicijai tada atstovauja mūsų politikai, jei ES siekė susitarimo. Taip, sutinku, susitarimą gali būti sunku įgyvendinti. Bet kodėl mes turime būtinai išsiskirti visame ES kontekste? L.Linkevičius ir kiti labai dažnai ne vietoje išsišoka. Nežinau, gal jie paprasčiausiai nori pasirodyti „kieti“. Tačiau aš manau, kad jie atstovauja kieno nors interesams. Tik, gaila, ne Europos Sąjungos“, - svarstė R.Paksas.
Rašyti komentarą