Prezidentūra: gerbiame Graikijos apsisprendimą ir teisę įgyvendinti referendumą
"Graikijos parlamento sprendimas įgyvendinti referendumą liepos 5 dieną yra paskelbtas ir mes gerbiame Graikijos apsisprendimą ir teisę įgyvendinti referendumą, ir tai yra kiekvienos suverenios valstybės prerogatyva. Būdama euro zonos nare Graikija ir toliau išlaiko teisę kreiptis į partnerius dėl finansinės pagalbos ir ši pagalba galėtų būti taikoma pagal galiojančius susitarimus ir pagal esamus resursus", - antradienį interviu "Žinių radijui" sakė Prezidentės patarėjas.
R. Vaisbordas taip pat pabrėžė, kad dabartinė Graikijos situacija nekelia pavojaus euro zonai ir jos stabilumui, euro zona yra pasirengusi ir turi finansinius instrumentus, kad galėtų reaguoti, jei valiutai kiltų grėsmė.
Prezidentės atstovas kalbėjo, kad Graikijos Vyriausybė turėjo pakankamai laiko konsultuotis su savo piliečiais, nes paskutinis kreditorių pasiūlymas buvo pateiktas vasarį, tačiau pasirinktas metodas konsultuotis su piliečiais buvo pasirinktas paskutiniame etape, kai reikėjo kalbėti apie veiksmus, ekonomikos gerinimą, reformų įgyvendinimą.
"Bet laukiame referendumo rezultatų ir tikimės, kad jie atneš geresnę situaciją Graikijos žmonėms", - teigė jis.
Antradienį Graikija turi grąžinti Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) 1,6 mlrd. eurų skolą, tačiau sąskaita veikiausiai liks neapmokėta, kadangi Atėnai nesugebėjo pasiekti susitarimo su TVF ir euro zonos kreditoriais dėl skolos pratęsimo.
Graikijos premjeras Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) pridūrė, kad liepos 5-osios referendumo rezultatas dėl Graikijos kreditorių siūlomų finansinių sąlygų vykdymo bus gerbiamas, tačiau jo vyriausybė jų neįgyvendins.
Premjeras leido suprasti, esą, jei jo šalis per referendumą nubalsuotų už tarptautinių kreditorių siūlomas finansinės pagalbos sąlygas, jis paliktų savo postą. A. Cipras pridūrė, kad jis nėra toks premjeras, kuris liktų ministro pirmininko pareigose "bet kokiomis sąlygomis".
Rašyti komentarą