Seimas paliko galioti šių metų birželio 21 d. savo priimtą naują Darbo kodeksą.
Už tai trečiadienį balsavo 74 Seimo nariai, 39 buvo prieš, 10 parlamentarų susilaikė.
"Šį Seimo sprendimą vertins rinkėjai", - Prezidentės Dalios Grybauskaitės poziciją dėl veto atmetimo Eltai perdavė Prezidentūros spaudos tarnyba.
Opozicinės Tėvynės sąjungos -Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos vardu kalbėjusi Seimo narė Irena Degutienė siūlė pritarti Prezidentės pasiūlymams, o vėliau registruoti pataisas dėl kai kurių jo taisytinų nuostatų. Jos nuomone, svarbiausia, kad Darbo kodeksas būtų taikus, nesupriešinantis darbdavių ir profsąjungų.
Siekti, kad Lietuvos piliečiai Lietuvoje gyventų geriau, ragino "darbietis" Mečislovas Zasčiurinskas.
"Sprendimas vienintelis ir priimtinas man yra pritarti veto, tuo pačiu pripažinti, kad anksčiau parlamentarai ne visai jautriai atsižvelgė į žmonių interesus", - sakė M. Zasčiurinskas.
"Negalime palikti Darbo kodekso su lankstumu, bet be saugumo gyventojams", - sakė socialdemokratė Birutė Vėsaitė, ragindama pritarti Prezidentės veto.
Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas irgi atkreipė dėmesį, kad naują kodeksą priėmęs Seimas "saugumo nepadidino, o lankstumą praplėtė".
Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys mano, kad Lietuvai reikia daugiau ir geriau apmokamų darbo vietų, tokių, kur su žmonėmis skaitytųsi.
"Seimo priimtas Darbo kodeksas šitam dalykui atsirasti leidžia. Jeigu liksime su Prezidentės pasiūlymais, aš bijausi, kad jie atves mus į tą baudžiavą, kuri iki šiol galiojo. Jeigu norite būti kaip tarybiniais laikais - būkite", - sakė K. Daukšys.
"Tvarkietis" Petras Gražulis stebėjosi, kodėl pasirinktas griovimo kelias. Jo nuomone, reikėtų atmesti veto, o vėliau taisyti ginčytinas kodekso nuostatas. "Kai trūksta darbuotojų, negi ims darbdavys ir išnaudos darbuotoją? Darbdaviai stengiasi išlaikyti žmones, sudaro įvairias kiek galima palankiausias sąlygas, nes darbuotojų trūksta, yra didelė krizė su darbuotojais", - sakė P. Gražulis.
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas tvirtino, kad liberalai palaiko šiuolaikiškus darbo santykius atspindintį Darbo kodeksą. Jo nuomone, Seimo priimtas Darbo kodeksas suteikia daugiau galimybių jaunimui įsidarbinti, tai teigiamas signalas investuotojams.
Iš Seimo tribūnos kalbėjęs Premjeras Algirdas Butkevičius padėkojo už rimtą darbą naujo Darbo kodekso kūrėjams ir kvietė pritarti lanksčių darbo santykių įteisinimui. "Išsivaduokime iš baimės, būkime ryžtingi, drąsūs ir laisvi", - paragino A. Butkevičius.
Kaip siūlė D. Grybauskaitė, parlamentarai į Darbo kodeksą negrąžino nuostatos, kad darbuotojas yra silpnesnioji darbo santykių dalis.
Rašyti komentarą