Premjeras: kad MMA augtų iki 900 Lt, reikalingas sutarimas

Premjeras: kad MMA augtų iki 900 Lt, reikalingas sutarimas

Galimybė didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) ne iki 850, o iki 900 litų atsirastų tik tuo atveju, jeigu Trišalė taryba sutartų dėl Darbo kodekso pataisų, kuriose būtų įtvirtinti lankstesni darbo santykiai. Tai padėtų padidinti darbo vietų skaičių Lietuvoje, sako premjeras Andrius Kubilius.

"Mes, rūpindamiesi, visų pirma, tuo, kad Lietuvoje daugėtų darbo vietų ir galėtume padėti tiems, kurie neturi darbo, norime, kad trišalėje taryboje būtų sutariama, visų pirma, dėl darbo santykių lankstumo, tai yra dėl Darbo kodekso pataisų. Ir jeigu bus priimti sprendimai dėl Darbo kodekso pataisų, suderinti sprendimai, tai mes matome galimybę ir daugiau didinti minimalią algą. Čia yra bendras reikalas pasirūpinti tiems, kuriems yra sunkiausia", - trečiadienį žurnalistams po Vyriausybės pasitarimo sakė Premjeras.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė paragino prisiminti analitikų prognozes, jog darbo užmokestis šiais metais augs gana nuosaikiai, todėl MMA didinimą reikėtų vertinti kaip proporcingumo klausimą.

"Jeigu bendrai darbo užmokestis auga nuosaikiai, ar gali nekvalifikuočiausiai darbo jėgai augti tokiais šuoliais, ypač, kai kalbame apie keliolika procentų, arba 1000 litų MMA - tai 25 proc. augimas tuo metu, kai bendras darbo užmokestis auga porą procentų geriausiu atveju? Pirmiausia, tai yra proporcingumo klausimas", - trečiadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė ministrė.

Jos teigimu, viešajame, paslaugų ir kultūros sektoriuose esama žmonių, gaunančių pakankamai kuklius atlyginimus ir turinčių aukštąjį išsilavinimą. Pajudinus susiklosčiusią tvarką, jie galės klausti, kodėl jų darbo užmokestis nuo minimalios algos skiriasi tiek mažai, nors kvalifikacijos požiūriu jie yra pranašesni.

"Jeigu tas tarpelis tarp žemiausios kvalifikacijos ir žemiausių darbo užmokesčių kvalifikuotų žmonių susitraukia, tuomet iškyla labai akivaizdi problema. Tas judėjimas akmenuko iš apačios pajudina visą grandinę aukštyn (...). Mes pirmiausia turime stebėti makroekonomines proporcijas ir nepriimti tokių sprendimų, kurie savo ruožtu iššauks tokius sprendimus, kurių mes tiesiog nebegalėsime pavežti", - sakė I. Šimonytė.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder