Pašte nieko naujo - laiškai tebedingsta

Pašte nieko naujo - laiškai tebedingsta

Į Lietuvą iš užsienio valstybių siunčiami ir adresatų nepasiekiantys laiškai "Lietuvos paštui" yra gerą dešimtmetį neišsprendžiama problema. Keičiasi vadovai, kinta įmonės įvaizdis, o skundų dėl dingstančių laiškų, kuriuos seka įtarimai dėl vagysčių, nemąžta. Pašto atstovai tokių skundų tirti nesiima, o atsikalbinėja įprastine fraze - "už neregistruotus laiškus neatsakome".

Dingstantys laiškai valstybės įmonei "Lietuvos paštas", atrodo, yra neišsprendžiama problema. Gal tai tik sutapimas, tačiau paprastai dingsta tie laiškai, kuriuose siunčiami sveikinimo atvirukai, nuotraukos ar kompaktinės plokštelės. Dingusiųjų laiškų pasigendantys žmonės įsitikinę, kad labiausiai tikėtina laiškų dingimo priežastis - vokuose ieškoma kartais siunčiamų pinigų.

Klaipėdietė Danguolė "Vakarų ekspresui" skundėsi, esą per pastaruosius dvejus metus iš 9 laiškų gavo tik vieną.

"Laiškus mums siunčia JAV gyvenantys vaikai. Paprastai vokuose būna sveikinimo atvirukai Kalėdų ir Velykų švenčių ar mudviejų su vyrų gimtadienių progomis. Kartais vaikai įdeda ir anūkų nuotraukų su kitoje pusėje užrašytais linkėjimais. Tačiau per pastaruosius dvejus metus tegavome vieną laišką.

Skambinau ir į paštą, ir valdžiai skundus siunčiau, tačiau teisybės neradau. Man aiškina, kad tokių laiškų surasti neįmanoma. Jei būtų registruoti - kita kalba. Tik kodėl reikėtų tuos laiškus registruoti? Juk jie dėl to būna brangesni", - piktinosi klaipėdietė.

Ji taip pat sakė pastebėjusi dėsningumą, kad dingsta tie laiškai, kuriuose buvo siųstos nuotraukos ar atvirukai. Voką su dokumento kopija ji esą gavusi.

"Kai negaunu logiško paaiškinimo, kyla klausimas, o kur dedami tie laiškai? Į galvą šauna net ir neįtikimos mintys - gal kažkas renka ir kolekcionuoja vaikų nuotraukas?" - sąmokslo teoriją kuria klaipėdietė.

Dingsta nuolat

Beje, ji ne pirma ir ne vienintelė pastebėjusi dėsnį, kad dažniausiai dingsta tie laiškai, kuriuose siunčiami atvirukai ir nuotraukos.

Vilnietis Matas pasakojo dažnai gaunantis laiškų iš JAV ir Didžiosios Britanijos.

"Jei tik būna didesnis vokas (kartais man įdeda kokių smulkmenų prie laiško), tai būtinai būna parašyta, kad "pažeista pakuotė"... O jei ateina tik šiaip laiškas, kažkaip ta pakuotė nebūna pažeista. Gal tai tik sutapimas, o gal kažkas tuose vokuose ieško ko nors vertingo?" - svarstė Matas.

Panašią nuomonę dėstė ir filatelistas Silverijus. Jis susirašinėja su įvairiose šalyse gyvenančiais kolegomis, kurie kartais atsiunčia jų valstybėse išleistų pašto ženklų.

"Vis daugiau laiškų negaunu. Dar prieš kelerius metus manęs nepasiekdavo kas penktas laiškas, tai dabar dingsta kone kas antras", - piktinosi filatelistas.

Pokalbininkų neįtikina Lietuvos pašto atstovų aiškinimas, esą laiškai dingsta todėl, kad jie neregistruoti.

"Juk visa korespondencija dedama į bendrus maišus, kurių turinys tik vėliau rūšiuojamas. Galbūt rūšiuotojai tuo ir naudojasi, kad laiškas neregistruotas ir jo esą "atsekti neįmanoma". O registruotų laiškų sąmoningai neliečia?" - savo laiškų dingimo teorijas kurpė pokalbininkai.

Aplaidus darbas

Kita priežastis, kodėl laiškai nepasiekia adresatų, aplaidus paštininkų darbas. "Vakarų ekspresas" gavo Giruliuose gyvenančios Nijolės C. pranešimą, kuriame ji teigė gavusi kitame Klaipėdos priemiestyje, Ginduliuose, gyvenančiam asmeniui skirtą laišką.

"Vokas didelis, negaliu įsivaizduoti, kaip paštininkui pavyko jį įgrūsti į pašto dėžutę. Paskambinus Lietuvos pašto informacijos telefonu, jie man labai dėkojo už pranešimą ir žadėjo paimti siuntą ir nugabenti reikiamu adresu. Tačiau už trijų dienų gavome pranešimą, kad patys atvyktume į paštą atsiimti pašto siuntos, o atsiimant turėti su savimi dokumentą arba įgaliojimą, nors siunta - jau mūsų namuose. Dar kartą paskambinome. Laukiame. Praėjo dar keturios dienos. O siunta gal labai reikalinga poniai Laimai Bertulienei iš Gindulių kaimo?" - svarstė Nijolė C.

Pašto darbuotojus seka

AB Lietuvos paštas informuoja, kad per metus apdoroja keliasdešimt milijonų įvairių siuntų. Todėl pripažįstama, kad pasitaiko atvejų, kai jas vėluojama pristatyti ar gaunamos pažeistos pakuotės.

Įmonės atstovės spaudai Aurelijos Jonušaitės teigimu, neregistruotos siuntos nuo registruotųjų skiriasi tuo, jog tokių siuntų sekti nėra galimybės.

"Neregistruotos siuntos nėra įrašomos į siuntimo dokumentus. Aprašytuoju atveju taip pat negalime patikrinti, kuriame siuntimo taške galėjo dingti laiškai", - bejėgiškai rankomis skėsčiojo atstovė.

Kartu ji suskubo pranešti, kad siuntos pristatyme dalyvauja ne tik Lietuvos paštas, bet ir siunčianti šalis.

"Neretai pasitaiko, kad iš užsienio šalių atkeliaujančios siuntos Lietuvos net nepasiekia. Pavyzdžiui, iš JAV siunčiamos siuntos keliauja per vieną, o kartais net dvi tris tranzitines šalis, tad siuntos gali pasimesti ir transportavimo metu", - teisinosi A. Jonušaitė.

Ji patarė siunčiant vertingą siuntą ją įvertinti ir siųsti registruotu paštu. Tokiais atvejais atrasti siuntas daug paprasčiau, o jei siunta būna pažeista ar dingsta, tada žmogus gali tikėtis kompensacijos.

"Taip pat norime pažymėti, kad Lietuvos paštas imasi visų priemonių, kad siuntos gavėjus pasiektų laiku ir nepažeistos. Pavyzdžiui, Pašto skirstymo departamente yra įrengta apsaugos ir stebėjimo sistema, kuri leidžia užtikrinti, kad darbai būtų atliekami kokybiškai, operatyviai ir skaidriai. Kilus įtarimams, kad darbuotojai elgiasi nesąžiningai, atliekame vidinius patikrinimus", - įrodinėjo Lietuvos pašto atstovė.

Ji taip pat atmetė pasiūlymus išvis atsisakyti neregistruotų siuntų. Esą tokia paslauga apibrėžta Pasaulinėje pašto konvencijoje. Siuntėjas turi teisę pats spręsti, siųsti siuntą registruotu ar neregistruotu paštu.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder