Parlamentaras siūlo įkurdinti valstybines institucijas regionuose
"Kodėl visos valstybinės institucijos turi būti susitelkusios Vilniuje? Kodėl negalėtų veikti iš Kauno, Panevėžio, Utenos ir kitų miestų? Jau dabar Vilniuje į valstybės tarnybą sunku prikviesti darbuotojų, nes algomis sunku konkuruoti su tarptautiniais paslaugų centrais, kai kituose miestuose trūksta darbo vietų ne gamybos sektoriuje ir jauni žmonės priversti išvažiuoti. Švedijoje, Vokietijoje, net Estijoje, dalis valstybės institucijų dirba ne iš sostinės, bet iš kitų miestų ir taip prisideda prie tolygios regionų politikos", - sako K. Masiulis.
Jis kritikuoja dabartinės Vyriausybės "nesugebėjimą vykdyti efektyvios regionų politikos". Pasak K. Masiulio, valstybinės institucijos skatinamos mažinti padalinių skaičių mažesniuose miestuose, o visą veiklą telkti Vilniuje:
"Vyriausybė pavedė savo institucijų vadovams peržiūrėti darbuotojų skaičių, bet pati nekontroliuoja proceso. Įstaigų vadovai gyvena Vilniuje ir regionų problemos jiems nerūpi, todėl uždarinėjami regioniniai skyriai. Naujausios technologijos leidžia dirbti nuotoliniu būdu, vilniečiams paslaugas galima teikti iš Šiaulių ar Tauragės, bet Vyriausybė nesiima lyderystės, darbo vietas išlaikyti kituose miestuose, o sumažinti sostinėje. Iškėlus institucijas iš Vilniaus centro būtų sutaupoma ir valstybės lėšų, nes jos įsikūrusios brangiuose ištaiginguose, bet energetiškai kiauruose pastatuose. Tokius pastatus pardavus, už gautus pinigus galima nupirkti ar pastatyti aukščiausios klasės biurus kituose miestuose",- mano K. Masiulis.
Jis pastebi, kad apie naikinamus padalinius regionuose ir darbuotojų telkimą Vilniuje, pastaruoju metu pranešė Valstybės kontrolė ir Valstybinė mokesčių inspekcija. Valstybės kontrolė uždaro savo padalinius Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Mokesčių inspekcija ketina atsisakyti penkių padalinių apskričių centruose, o funkcijas perkelti į Vilnių. Neseniai darbuotojų regionuose sumažino teismai, prokuratūra, policija ir kitos valstybinės institucijos.
Kaip skelbia Statistikos departamentas, Klaipėdoje, Telšiuose ar Marijampolėje valstybės sektoriuje dirbančių skaičius nesiekia 20 proc. visų dirbančiųjų, o Vilniuje valstybiniame sektoriuje dirba net 40 proc. miestiečių, be to, sostinėje mokamas 25 proc. didesnis darbo užmokestis nei dirbantiems toje pačioje veiklos srityje, bet kituose miestuose.
Rašyti komentarą